کاشت بادام شاهرودی در ۴۶ هکتار از اراضی شخصی اسدآباد

آذر 2, 1400
11 بازدید

ایسنا/همدان مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از رتبه اول استانی سال گذشته این شهرستان در کاشت نهال بادام دیر گل خبر داد و گفت: پارسال در اسدآباد ۴۶ هکتار از اراضی شخصی زیرکشت بادام دیم قرار گرفت که تمامی ارقام کاشت شده، رقم دیرگل شاهرودی بود که نسبت به سرما مقاوم است. سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با […]

کاشت بادام شاهرودی در ۴۶ هکتار از اراضی شخصی اسدآباد

ایسنا/همدان مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از رتبه اول استانی سال گذشته این شهرستان در کاشت نهال بادام دیر گل خبر داد و گفت: پارسال در اسدآباد ۴۶ هکتار از اراضی شخصی زیرکشت بادام دیم قرار گرفت که تمامی ارقام کاشت شده، رقم دیرگل شاهرودی بود که نسبت به سرما مقاوم است.

سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه احداث باغات در اراضی شیبدار به طور جد از سال ۹۷ در شهرستان آغاز شد، مطرح کرد: سیاست کلی کار در این راستا احداث باغات دیم در اراضی شیبدار شخصی بوده و تا جایی که امکان دارد از احداث در اراضی شیبدار ملی برای حفظ مراتع و زمانبر بودن واگذاری اراضی ملی به متقاضیان از طریق منابع طبیعی خودداری کرده و برای تحقق سریع تعهد اجرا از سمت سازمان جهادکشاورزی، شهرستان به سمت اراضی شیبدار شخصی سوق داده شده است.

وی تعهد احداث باغ دیم در اراضی شیبدار شهرستان در سال ۹۷ را ۳۰ هکتار برشمرد و افزود: با توجه به ترویج و اطلاع رسانی به موقع به متقاضیان و استعدادیابی مناطق مناسب اجرای طرح توسط کارشناسان، جهادکشاورزی موفق به احداث ۳۵ هکتار باغ بادام دیم در شهرستان شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ نیز اسدآباد نخستین شهرستانی بود که در سطح استان موفق به آماده سازی و چاله کنی و کاشت بادام پاییزه شد، بیان کرد: با توجه به تعهد اجرای طرح در شهرستان که ۳۵ هکتار بود، بیش از ۸۰ مورد تقاضا به جهادکشاورزی ارائه شد که پس از بازدید و بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان باغبانی شهرستان ۴۶ هکتار از اراضی شخصی زیرکشت بادام دیم قرار گرفت.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد در پایان خاطرنشان کرد: این امر در نتیجه ترویج و آگاه کرددن باغداران از صرفه اقتصادی احداث باغ در اراضی شیبدار توسط کارشناسان باغبانی شهرستان بوده که از نقش مؤثری در جلوگیری از فرسایش خاک برخوردار است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا