کاشان، قرمز شد

مهر 11, 1400
10 بازدید

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت با توجه به افزایش آمار ابتلا و تعداد بستری بیماران کووید ۱۹، از روز دوشنبه ۱۶ فروردین منطقه کاشان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت. مهدی دلاوری، امروز (دوشنبه-۱۶ فروردین) در نشست خبری که به شکل مجازی برگزار شد، اظهار کرد: منطقه کاشان […]

کاشان، قرمز شد

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت با توجه به افزایش آمار ابتلا و تعداد بستری بیماران کووید ۱۹، از روز دوشنبه ۱۶ فروردین منطقه کاشان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

مهدی دلاوری، امروز (دوشنبه-۱۶ فروردین) در نشست خبری که به شکل مجازی برگزار شد، اظهار کرد: منطقه کاشان به علت استمرار بی‌توجهی شهروندان نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی، با طغیان بیماری مواجه شده و وضعیت این شهرستان به شرایط رنگ قرمز تغییر یافت.

وی تصریح کرد: برای خروج از این شرایط به همه شهروندان توصیه می‌کنیم که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به طور جدی رعایت کرده و از حضور در دورهمی های خانوادگی و اجتماع‌های انسانی در سطح جامعه به شدت خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تأکید کرد: طبق قانون ستاد ملی کرونا، همه سازمان‌ها موظف به رعایت دقیق دستورالعمل‌های ابلاغ شده مربوط به شهرهای قرمز هستند و نباید فعالیت کارکنان خود را مشروط به ابلاغ بخشنامه‌های جداگانه کنند.

وی گفت: در شهرستان‌های وضعیت قرمز، همه مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و اجتماعی تعطیل کامل بوده و آموزش‌ها به روال گذشته به صورت غیر حضوری است و حضور عوامل اجرایی و آموزشی به غیر از مسئولان حفاظت فیزیکی و سامانه‌های الکترونیکی و فناوری در مدارس ضروری نیست.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرهای کشور ممنوع است و سرنشینان متخلف مشمول ۱۰ میلیون ریال جریمه می‌شوند و تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در سطح شهر ممنوع بوده و تخلف از آن دو میلیون ریال جریمه به دنبال دارد.

دلاوری افزود: شهرستان‌های اصفهان، کاشان، خوانسار، سمیرم، شاهین‌شهر، فریدن، فلاورجان، گلپایگان، لنجان و نجف‌آباد در استان اصفهان در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند و هفت شهرستان نیز در شرایط نارنجی هستند.

منبع:ایسنا