کارخانه تمام اتوماتیک آسفالت در سنندج راه اندازی می شود

مرداد 17, 1400
71 بازدید

 شهردار سنندج گفت: با هدف تولید بیشتر آسفالت و در راستای تسریع در بهسازی معابر و محلات سطح شهر کارخانه تمام اتوماتیک آسفالت با ظرفیت ۱۶۰ تن در ساعت خریداری شده و عملیات نصب این کارخانه در حال اجرا است. حشمت الله صیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: آسفالت معابر و محلات همواره […]

کارخانه تمام اتوماتیک آسفالت در سنندج راه اندازی می شود

 شهردار سنندج گفت: با هدف تولید بیشتر آسفالت و در راستای تسریع در بهسازی معابر و محلات سطح شهر کارخانه تمام اتوماتیک آسفالت با ظرفیت ۱۶۰ تن در ساعت خریداری شده و عملیات نصب این کارخانه در حال اجرا است.

حشمت الله صیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: آسفالت معابر و محلات همواره یکی از مطالبات به حق شهروندان و از دغدغه های اصلی مجموعه مدیریت شهری بوده است.

وی افزود: آسفالت معابر و محلات موجب کاهش و روان سازی ترافیک در شبکه معابر درون شهری، سهولت در تردد خودروها و عابرین پیاده و به تبع آن رضایتمندی شهروندان می شود.

شهردار سنندج عنوان کرد: این شهرداری در حال حاضر دارای کارخانه ۱۲۰ تن در ساعت است که با توجه به توسعه شهر این کارخانه به تنهایی جوابگوی فعالیت های عمرانی این شهرداری نیست.

وی از خرید کارخانه تمام اتوماتیک جدید آسفالت با ظرفیت ۱۶۰ تن در ساعت با قابلیت استفاده از ۲۰ درصد مصالح بازیافت (تراشه آسفالت) خبر داد و گفت: این کارخانه جدید تمام اتوماتیک بوده و بخش اعظمی از آسفالت مورد نیاز معابر شهری و پروژه ها از این کارخانه تامین خواهد شد که این مهم موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های عمرانی می شود.

صیدی بیان کرد: در راستای راه اندازی کارخانه آسفالت با ظرفیت مناسب با توجه به حجم مورد نیاز و نیاز منطقه؛ نصب کلیه ملحقات و ضمائم براساس مشخصات و ضوابط، بهره‌برداری و استفاده بهینه و رعایت ضوابط و مشخصات تولیدات کارخانه از اولویت خاصی برخوردار بوده و الزاماً‌ کنترل مراحل تولیدی باید دقیقاً مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سیستم تغذیه مصالح سرد، سیستم خشک کردن مصالح، سیستم جمع آوری غبار و فیلر موجود در مصالح، برج تفکیک و میکس مصالح، کمپرسور هوا، کابین کنترل، پکیج پمپ قیر، سیستم تراشه آسفالت، سیستم خردایش و دیگر تجهیزات جانبی از لوازم امکانات این کارخانه آسفالت است.

شهردار سنندج اعلام کرد: برای نصب و راه اندازی این کارخانه ۱۶۰ تنی آسفالت، ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

منبع:ايسنا