کارخانه‌های سیمان موظف به تامین نیاز استان هستند

مرداد 24, 1400
8 بازدید

 استاندار زنجان گفت: شرکت‌های سیمان تا تکمیل فرآیند عرضه کالا در بورس، موظف به تامین نیاز استان هستند. فتح‌الله حقیقی پیش از ظهر امروز (۲۴ مردادماه) در ستاد تنظیم بازار استان زنجان، با بیان اینکه اهمیت ستاد تنظیم بازار کمتر از ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا نیست، اظهار کرد: هر تصمیم و اتفاقی قبل از […]

کارخانه‌های سیمان موظف به تامین نیاز استان هستند

 استاندار زنجان گفت: شرکت‌های سیمان تا تکمیل فرآیند عرضه کالا در بورس، موظف به تامین نیاز استان هستند.

فتح‌الله حقیقی پیش از ظهر امروز (۲۴ مردادماه) در ستاد تنظیم بازار استان زنجان، با بیان اینکه اهمیت ستاد تنظیم بازار کمتر از ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا نیست، اظهار کرد: هر تصمیم و اتفاقی قبل از عملیاتی شدن باید به مدیران ارشد استانی اعلام شود و این تصمیم به گونه‌ای باشد که زمینه بروز مشکلات دیگری را به‌ وجود نیاورد.

وی افزود: همه تصمیمات اتخاذی پیش از مصوب شدن باید در جلسات کارشناسی بررسی و تاثیرات احتمالی آن پس از اجرا نیز پیش‌بینی شود. متاسفانه مدیران گزارش عملکرد ارائه نمی‌کنند و این مهم سبب می‌شود که دیگر بخش‌ها از اقدامات انجام‌ شده، دیر آگاه شوند.

این مسئول، مصوبه جلسات را برای همه لازم‌الاجرا دانست و ادامه داد: مصوبات بر اساس کار کارشناسی و بدون اجبار و الزامی، تصویب می‌شود، به همین دلیل باید برای همه لازم‌الاجرا باشد. همچنین باید توجه داشت که مصوبات شورای تامین در حکم قانون است و اجرا نشدن آن حتی به طور سهوی نیز برخورد قضایی به همراه دارد. نباید مدیران در تصمیم‌گیری‌ها مسامحه‌ای داشته و باید در اجرای مصوبات قاطع باشند.

استاندار زنجان، با اشاره به وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک استان، یادآور شد: برای تامین مرغ گرم، جوجه‌ریزی در سطح مناسبی انجام و مشکل حمل نهاده‌های دامی به استان حل شده است و باید در رابطه با مشوق و حمایت از سرمایه‌گذاری انبار و سردخانه به خصوص در برخی شهرستان‌ها، کار کارشناسی انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، با اشاره به بحث سیمان، یادآور شد: در حال حاضر هر دو شرکت سیمان باید به فعالیت خود ادامه داده و برق آن دو تامین شود. استان زنجان ۱.۳ درصد جمعیت کشور ولی درصد بالایی از مسکن اقدام ملی را به نسبت جمعیت داریم که برابر با نیاز ۲.۵ سال آینده کشور است و حجم بالای ۷۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آن رخ داده که سبب افزایش درآمد کارگران استان شده است.

حقیقی از تحویل ۱۰۰۰ واحد مسکن اقدام ملی استان تا پایان سال خبر داد و عنوان کرد: ۴۶۵۰ واحد مسکونی اقدام ملی به مرحله سقف‌ریزی رسیده است. از آنجایی که سهم زنجان ۵ برابر بیشتر از دیگر استان‌ها است، به همین دلیل باید ۵ برابر بیشتر سهمیه سیمان داشته باشد. پایان پروژه دوخطه کردن راه‌آهن، پروژه مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری و … نیز نیاز به تامین سیمان دارد.

وی خاطرنشان کرد: برق شرکت‌های تولیدکننده سیمان در استان نباید قطع شود و این شرکت‌ها تا کامل شدن فرآیند عرضه سیمان در بورس، موظف به تامین نیاز استان هستند و زنجان نباید در شرایطی که سه برابر نیاز خود، تولید دارد، معطل بماند و تا زمانی که برق این شرکت‌ها از استان بدون قطعی تامین می‌شود، موظف به تامین نیاز استان هستند.

منبع: ايسنا