کاخ سفید درباره روابط با عربستان: بایدن سکوت نخواهد کرد

آذر 22, 1400
9 بازدید

کاخ سفید اعلام کرد: جو بایدن از بابت اعتراضات آمریکا در زمینه مسائل حقوق بشری عربستان برعکس سلف خود یعنی دونالد ترامپ “پایبند به سکوت” نخواهد بود. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری عصر دوشنبه درباره احتمال تغییر رویکرد کشورش در قبال عربستان […]

کاخ سفید درباره روابط با عربستان: بایدن سکوت نخواهد کرد

کاخ سفید اعلام کرد: جو بایدن از بابت اعتراضات آمریکا در زمینه مسائل حقوق بشری عربستان برعکس سلف خود یعنی دونالد ترامپ “پایبند به سکوت” نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری عصر دوشنبه درباره احتمال تغییر رویکرد کشورش در قبال عربستان به خصوص در سایه درخواست‌ها از دولت جدید برای مواخذه و بازخواست مسؤولان قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی و مساله تماس‌ احتمالی با رهبری عربستان گفت: منتظر هستیم تماس تلفنی رئیس‌جمهوری با ملک سلمان، پادشاه عربستان در زمان مناسب انجام شود.

ساکی، افزود: همانطور که می‌دانید عناصر دیگری در روابط ما وجود دارند و رئیس‌جمهوری برعکس دولت قبل هرگز در قبال اعتراضات و دلایل نگرانی از بابت مسائل حقوق بشری، آزادی بیان و هر چیز دیگر درباره شیوه‌ای که باید امور طبق آن طی شوند، سکوت نخواهد کرد.

این سخنگو تاکید کرد: در عین حال می‌توانیم در روابط خود با این کشور در خصوص تهدیداتی که ریاض از سوی برخی‌ گروه‌های منطقه‌ای با آنها روبه‌رو است،‌ نقش مهمی را ایفا کنیم و این روابط بر این اساس ادامه می‌یابند و با آنها همکاری می‌کنیم.

روابط عربستان و آمریکا بعد از روی کار آمدن بایدن در ۲۰ ژانویه به پایین‌ترین حد خود در طول سال‌های گذشته رسیده است به طوری‌که دولت او قراردادهای تسلیحاتی با عربستان را متوقف و از وضعیت حقوق بشر در این کشور انتقاد کرد، همچنین قصد دارد گزارش اطلاعاتی درباره قتل خاشقجی را منتشر کند.

منبع:ایسنا