چهره خندان شهید همدانی، همه را دور ایشان جمع می‌کرد

مهر 15, 1400
27 بازدید

 مشاور فرمانده کل سپاه گفت: چهره خندان و اخلاق خوب شهید همدانی همه را دور ایشان جمع می‌کرد، هرگاه سردار همدانی را می‌دیدیم با آن لبخند، صمیمیت و محبت دوست داشتیم نزدیک او باشیم‌. سردار محمدرضا یزدی در ششمین سالگرد شهید حاج حسین همدانی ابراز کرد: اگر بخواهم از اولین‌ برخوردم با سردار همدانی بگویم به […]

چهره خندان شهید همدانی، همه را دور ایشان جمع می‌کرد

 مشاور فرمانده کل سپاه گفت: چهره خندان و اخلاق خوب شهید همدانی همه را دور ایشان جمع می‌کرد، هرگاه سردار همدانی را می‌دیدیم با آن لبخند، صمیمیت و محبت دوست داشتیم نزدیک او باشیم‌.

سردار محمدرضا یزدی در ششمین سالگرد شهید حاج حسین همدانی ابراز کرد: اگر بخواهم از اولین‌ برخوردم با سردار همدانی بگویم به سال‌های ۶۱ و ۶۲ بازمی‌گردد، در آن سال‌ها ایشان فرمانده بود با این محبوبیت و چهره خندان و اخلاق خوبشان همه بچه ها را دور خودشان جمع می‌کرد دورادور خدمت ایشان ارادت داشتم ولی درسال‌های پایانی دفاع مقدس و پس از اینکه فرمانده سپاه تهران بزرگ شدند این رابطه تنگاتنگ‌ شد.
وی ادامه داد: زمانی که بنده فرمانده لشکر محمدرسول‌الله(ص) تهران شدم و با توجه به اینکه نزدیک پنج سال از جا به جایی از سردار همدانی می‌گذشت در هر حوزه‌، پایگاه و… می‌رفتیم نام ایشان مطرح می‌شد و هیچ گاه ندیدم بچه‌ها از اخلاق و ارتباط خوب ایشان با بسیجیان، سربازان و کادر مثال نزنند به گونه‌ای از برخوردی که با ایشان داشتند چنان می‌گفتند که شیرینی آن برخورد احساس می‌شد و هنوز هم باقی مانده است خود ما نیز هرگاه سردار همدانی را می‌دیدیم با آن لبخند، صمیمیت و محبت دوست داشتیم نزدیک او باشیم‌.
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران و از همرزمان شهید همدانی اظهار کرد: حاج حسین همه خوبی‌ها این دوران را یعنی مبارزه قبل از انقلاب، مبارزه برای انقلاب، پاسداری، مبارزه با تجزیه‌طلب‌های کردستان، دفاع مقدس و جبهه مقاومت را در کارنامه خود دارد که بزرگترین ویژگی این شهید است که تمام خوبی‌ها را جمع کرده است.

سردار ذوالقدر ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های حائز اهمیت سردار همدانی رفتار مطابق آیه  “اشداء علی الکفار و رحما بینهم” بود با همه دشمنی‌ها جنگید و در هر جبهه‌ای لازم بود حضور داشت ولی با رفقا بسیار صمیمی بود همه‌ از رفاقت و دوستی ایشان گفتند جاذبه فوق العاده‌ای برای جذب آدم‌هایی با اندیشه‌های مختلف داشت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: دستور همدانی در زمانی که فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) بودند دستور دادند تمام پاسداران باید یک مقطع تحصیلی ارتقاء یابند و درس بخوانید فراهم کردن مقدمات تحصیلات و دانشگاه شما نیز با ما خواهد بود یعنی تا این حد توجه داشتند به تحصیلات.
سردار ذوالقدر تاکید کرد: از مهمترین شاخصه‌های سردار همدانی اهل قلم و هنر بودن ایشان است که به نوسیندگی، به سینما، تئاتر، کتاب ‌خوانی و هنر علاقه داشت و موسس بسیاری از  موسسات فعلی هنری_ادبی کشور ایشان بود.

منبع: ايسنا