چشم امید استقلالی‌ها به موفقیت تراکتور/ پرسپولیس به دنبال تثبیت صدرنشینی

آذر 4, 1400
11 بازدید

هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال امروز (پنج‌شنبه) با ۴ بازی دیگر پیگیری می‌شود. به گزارش ایسنا، هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر با ۴ بازی دیگر پیگیری می‌شود که در مهم‌ترین این بازی‌ها، پرسپولیس میزبان نفت مسجد سلیمان است و سپاهان به مصاف تراکتور می‌رود. مس رفسنجان – آلومینیوم اراک ساعت ۱۵:۰۰ دو تیمی که […]

چشم امید استقلالی‌ها به موفقیت تراکتور/ پرسپولیس به دنبال تثبیت صدرنشینی

هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال امروز (پنج‌شنبه) با ۴ بازی دیگر پیگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا، هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر با ۴ بازی دیگر پیگیری می‌شود که در مهم‌ترین این بازی‌ها، پرسپولیس میزبان نفت مسجد سلیمان است و سپاهان به مصاف تراکتور می‌رود.

مس رفسنجان – آلومینیوم اراک ساعت ۱۵:۰۰

دو تیمی که این فصل از لیگ یک به رقابت‌های لیگ برتر راه پیدا کردند، برای بار دوم در لیگ به مصاف هم می‌روند. این دو تیم تا اینجای کار شرایط تقریبا یکسانی دارند. مس رفسنجان با ۲۴ امتیاز در رده هفتم جدول لیگ قرار دارد و آلومینیوم اراک با ۲۳ امتیاز در جایگاه نهم جدول جای دارد. آلومینیوم تا اینجای کار با تغییرات قابل توجهی در جایگاه سرمربی مواجه شده است و در حال حاضر، علیرضا منصوریان هدایت این تیم اراکی را برعهده دارد.

کسب سه امتیاز با توجه به نزدیکی امتیازات و جایگاه دو تیم در جدول لیگ برتر، می‌تواند اتفاقات خوبی را برای هر یک از این دو تیم رقم بزند و باید دید تقابل تفکرات منصوریان و ربیعی به کجا خواهد کشید.

پرسپولیس – نفت مسجد سلیمان ساعت ۱۵:۰۰

پرسپولیس که صدرنشین رقابت‌های لیگ برتر است، چندی پیش پنجره‌ نقل و انتقالاتی‌اش باز شد و در حال حاضر از بازیکنانی که تازه به خدمت گرفته است، می‌تواند استفاده کند. سرخ‌پوشان پایتخت تا اینجای کار توانستند اسکلت‌بندی اصلی تیم خود را حفظ کنند و باخرید چند بازیکن در نقل و انتقالات تیم خود را تقویت کنند. با این حال شاگردان یحیی گل‌محمدی به مصاف تیمی می‌روند که شرایط خیلی خوبی در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر ندارد.

نفت مسجد سلیمان تا اینجای کار با ۲۰ امتیاز در جایگاه دوازدهم لیگ قرار دارند. این تیم به تازگی فردین رابط را به صورت قرضی از استقلال به خدمت گرفته است و با باز شدن پنجره‌ نقل و انتقلات، این تیم شرایط بهتری پیدا کرده است. این تیم در ۳ بازی گذشته خود مقابل حریفان خود متوقف شده است و باید دید شاگردان داریوش یزدی مقابل سرخ‌پوشان پایتخت می‌توانند عملکرد متفاوتی از خود نشان دهند یا خیر.

سپاهان – تراکتور ساعت ۱۵:۳۰

تقابل این دو تیم، به نوعی مهم‌ترین دیدار هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر به شمار می‌رود. سپاهان با ۳۴ امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار دارد و در صورت پیروزی در این بازی منتظر لغزش پرسپولیس است تا بتواند دوباره به صدر جدول لیگ برگردد. از طرفی دیگر چشم استقلالی‌ها به تراکتور است و آبی‌های پایتخت منتظر یک نتیجه مطلوب از تراکتور هستند تا بتوانند فاصله خود را با بالای جدول کمتر کنند.

تراکتور در این مدت با اخبار ضد و نقیضی مواجه بوده است و در این مدت گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص جدایی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه مطرح شده بود که در نهایت این دو بازیکن در تراکتور ماندنی شدند و باید دید شاگردان رسول خطیبی مقابل سپاهان چه عملکردی از خودشان برجای می‌گذراند.

صنعت نفت آبادان – پدیده ساعت ۱۶:۳۰

پدیده که دوباره به نام قبلی خود بازگشته است، در این مدت با حاشیه‌های زیادی مواجه شده است و بحث مالکیت این باشگاه همچنان یکی از مهم‌ترین مسائلی است که همچنان صورت مشخصی پیدا نکرده است. از طرفی دیگر بحث انتقال امین قاسمی نژاد به استقلال هنوز نهایی نشده است و این اتفاقات باعث شده شاگردان مهدی رحمتی با تمرکز ناکافی به مصاف صنعت نفت آبادان بروند.

در مقابل شاگردان سیروس پورموسوی با ۲۴ امتیاز در جایگاه ششم جدول قرار دارند و به نسبت تیم پدیده شرایط آرام‌تری را تجربه می‌کنند. البته در این مدت بحث جدایی طالب ریکانی کاپیتان این تیم در رسانه‌ها مطرح شد که باشگاه اعلام کرد این بازیکن در صنعت نفت ماندنی خواهد بود و با این وجود باید دید چه تیمی می‌تواند نتیجه مطلوب خود را به دست بیاورد.

منبع:ایسنا