چرا قیمت مرغ در لرستان بعضاً دو برابر می‌شود؟

مهر 7, 1400
31 بازدید

 معاون بهبود تولیدات سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در مواردی شاهد اختلاف دو برابری قیمت مرغ در استان هستیم. ناصر نجیب‌زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فعالیت کشتارگاه‌های استان از شب گذشته به روال عادی بازگشته، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود از امروز روزانه ۱۴۰ تن گوشت مرغ در لرستان تولید شود. وی در خصوص […]

چرا قیمت مرغ در لرستان بعضاً دو برابر می‌شود؟

 معاون بهبود تولیدات سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در مواردی شاهد اختلاف دو برابری قیمت مرغ در استان هستیم.

ناصر نجیب‌زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فعالیت کشتارگاه‌های استان از شب گذشته به روال عادی بازگشته، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود از امروز روزانه ۱۴۰ تن گوشت مرغ در لرستان تولید شود.

وی در خصوص کمبود مرغ گرم در لرستان، اظهار کرد: مشکل کمبود مرغ گرم ناشی از اختلاف قیمت مرغ نسبت به دیگر استان‌هاست.

نجیب‌زاده ادامه داد: در مواردی شاهد اختلاف دو برابری قیمت مرغ در استان هستیم و همین امر سبب شد که مرغ تولید شده از استان خارج شود.

معاون بهبود تولیدات سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: تا دو روز پیش از آغاز تعطیلات نوروزی با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، عرضه مرغ در استان مشکل نداشت و سه روز آخر سال روزانه بیش از ۳۵۰ تن مرغ در لرستان تولید و توزیع شد ولی اوج مصرف مرغ در ایام نوروز، نیاز استان را به این ماده خوراکی به روزانه ۲۵۰ تن رساند.

وی با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت کشتارگاه‌های استان برای تولید مرغ استفاده شده، اضافه کرد: در چند روز اخیر به دلیل تعطیلی دو روزه کشتارگاه‌های لرستان، برای رفع کمبود مرغ اقدام به عرضه مرغ منجمد شد.

نجیب زاده با اشاره به اینکه ظرفیت کشتارگاه‌های مرغ لرستان بیش از ۱۴۰ تن است، تصریح کرد: تولید بیش از اندازه باعث فراهم شدن فضا برای سودجویان می‌شود.

منبع:ایسنا