چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم
بهمن 18, 1401
138 بازدید

  برای یادگیری هر مهارتی از جمله زبان انگلیسی بایستی دلایل قانع کننده ای داشته باشید. داشتن دلیل برای یادگیری باعث افزایش انگیزه و افزایش سرعت کسب آن مهارت می شود. یادگیری زبان انگلیسی از جهات مختلف برای کاربران آن منافع زیادی را به همراه خواهد داشت. اگر شما نیز قصد یادگیری این زبان فوق […]

 

چرا یادگیری زبان انگلیسی ضروری است

برای یادگیری هر مهارتی از جمله زبان انگلیسی بایستی دلایل قانع کننده ای داشته باشید. داشتن دلیل برای یادگیری باعث افزایش انگیزه و افزایش سرعت کسب آن مهارت می شود. یادگیری زبان انگلیسی از جهات مختلف برای کاربران آن منافع زیادی را به همراه خواهد داشت. اگر شما نیز قصد یادگیری این زبان فوق العاده را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آن تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت 

متاسفانه با افزایش مشکلات سیاسی و اقتصادی در منطقه خاورمیانه افراد زیادی ترجیح دادند تا سال های باقی عمر خود را در یک قاره دیگر بگذرانند. از آن جا که بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی به زبان انگلیسی صحبت می کنند، یادگیری آن ضروری به نظر می رسد. با دانستن این زبان می توانید به راحتی با افراد ساکن در آن کشور ارتباط برقرار کرده و صاحب شغل شوید. همچنین یادگیری این زبان برای کسب مدرک آیلتس و تافل مورد نیاز است. همان طور که می دانید داشتن یکی از این دو مدرک برای پذیرش این افراد از سمت دولت کشورهای دیگر الزامی است. 

برای آموزش زبان انگلیسی و شرکت در کلاس های خبره ترین استادان ایران با قیمتی استثنایی روی لینک زیر کلیک کنید:

https://melalinstitute.com/home/service/10004/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86

بین المللی بودن زبان انگلیسی 

با افزایش استفاده کشورهای مختلف از زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی و حتی روزمره خود، انگلیسی در کنار عربی به زبان بین المللی تبدیل شد. وقتی یک زبان بین المللی می شود افراد زیادی مقالات، فیلم، آهنگ و سایر آثار علمی و فرهنگی خود را به آن زبان تولید می کنند. همچنین مردم کشورهای مختلف به یادگیری آن تمایل پیدا می کنند. به طوری که با گذشت زمان، انگلیسی به یک زبان مشترک بین افراد کشورهای مختلف تبدیل شد. در نتیجه، یادگیری آن به علت بین المللی بودن بسیار مهم است. 

یادگیری زبان انگلیسی برای برنامه نویسی 

برنامه نویسی در دسته مشاغل پردرآمد و محبوب در قرن 21 قرار گرفته است. با یادگیری این مهارت می توانید فرصت های شغلی فراوانی را بیابید و به درآمدهای بالا دست یابید. زبان برنامه نویسی همان زبان انگلیسی است. همچنین شما با یادگیری این زبان می توانید از مشتریان خارجی سفارش قبول کنید و به یک فریلنسر خارجی تبدیل شوید. در این صورت به درآمدهای دلاری خواهید رسید. خیلی از اوقات برنامه نویسان با مشکلاتی بر روی سایت مواجه می شوند. این افراد با کمی جستجو به زبان انگلیسی در موتورهای جستجوگر می توانند راه حل مناسب را پیدا کرده و مشکل را برطرف کنند. به طور کلی گفته می شود برای این که به یک برنامه نویس خوب تبدیل شوید، رسیدن به سطح تسلط متوسط به زبان انگلیسی الزامی است. 

یادگیری انگلیسی برای برنامه نویسی

تولید محتوا به انگلیسی 

اگر به دنبال ارتقای سطح دانش خود هستید، خواندن مقاله یکی از بهترین راه حل ها به شمار می رود. امروزه بیشتر مقالات دنیا به زبان انگلیسی نوشته می شود. با دانستن این زبان دیگر نیازی به وارد کردن مقاله به برنامه های ترجمه کننده و دریافت ترجمه هایی ناقص و غیر قابل فهم نیست. همچنین شما با یادگیری این زبان می توانید دستاوردهای تحقیقاتی خود را در قالب مقالات علمی به زبان انگلیسی ارائه دهید. ارائه یک مقاله به زبان انگلیسی باعث بیشتر دیده شدن آن در کل جهان می شود. در نتیجه، اعتبار علمی شما تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. 

یادگیری انگلیسی برای تولید محتوا

یادگیری زبان انگلیسی برای آزمون استخدامی 

لازمه موفقیت در بسیاری از مشاغل امروزی، تسلط به زبان انگلیسی است. از جمله این مشاغل می توان به ترجمه، تدریس زبان انگلیسی و کار در شرکت های بازرگانی اشاره کرد. حتی امروزه در بسیاری از آزمون های استخدامی ارگان های دولتی قسمتی برای پاسخ دهی به سوالات زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. بنابراین برای کسب نمره حد نصاب و رسیدن به موقعیت شغلی دلخواه خود باید به سطح قابل قبولی از تسلط به این زبان برسید. 

یادگیری زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل 

برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی و حتی ایران شما ملزم به یادگیری این زبان تا یک سطح قابل قبول خواهید بود. یکی از شرایط ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی ارشد و دکترا و قبول شدن در مصاحبه حضوری، داشتن یک مدرک زبان مانند MHLE، تولیمو و غیره است. همچنین برای دریافت بورسیه تحصیلی شرکت در دانشگاه های خارجی داشتن مدرک زبان الزامی است. همه این ها اهمیت یادگیری انگلیسی برای رسیدن به مقاطع علمی بالاتر را نشان می دهد. 

آموزشگاه زبان ملل در این زمینه دوره های تخصصی را برگزار می کند. شما با شرکت در این دوره ها نه تنها به تسلط بهتری از زبان روزمره انگلیسی می رسید، بلکه شانس موفقیت خود در این آزمون ها را چندین برابر می کنید. 

یادگیری انگلیسی در آموزشگاه زبان ملل

یادگیری زبان انگلیسی برای سرچ هدفمندتر

همان طور که می دانید موتورهای جستجوگر مختلف تماما با زبان انگلیسی فعالیت می کنند. بنابراین با دانستن این زبان می توانید به صفحات بیشتری دسترسی داشته باشد. این موضوع منجر به یافتن اطلاعات بیشتر و دقیق تر از دل اینترنت می شود. سپس شما می توانید این اطلاعات ناشناخته برای مردم کشور خود را به زبان فارسی بازگردانی کنید. در این صورت افراد دیگر نیز می توانند از این منابع برای رفع نیاز و افزایش دانش خود بهره بگیرند. 

یادگیری زبان انگلیسی برای شناخت فرهنگی

اگر قصد زندگی در یک کشور دیگر را دارید، باید بتوانید خود را با فرهنگ، عقاید و آداب و رسوم مردم آن تطابق دهید. فرهنگ و زبان دو بخش جداناپذیر هستند. بنابراین برای یادگیری فرهنگ آن کشور ابتدا باید با زبان آن آشنایی داشته باشید. شما می توانید با مطالعه کتاب های روانشناسی مشهور در آن کشور، گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلم های آن منطقه به درک درستی از فرهنگشان برسید. همچنین خواهید آموخت که از هرکدام از موارد یاد گرفته شده در آموزشگاه زبان در چه موقعیتی می توان استفاده کرد. بدین ترتیب قادر خواهید بود یک ارتباط بی نقص و بدون هیچ گونه بی احترامی به فرهنگ طرف مقابل برقرار کنید. 

هدف از یادگیری زبان انگلیسی چیست

یادگیری زبان انگلیسی برای سفر 

سفر به کشورهای مختلف در جهان یکی از بهترین تفریحات برای هر شخصی محسوب می شود. اما شما به محض ورود به آن کشور بایستی برای رفع نیازهای خود مانند یافتن آدرس، گرفتن هتل، سفارش غذا و خرید ارتباط برقرار کنید. لازمه برقراری ارتباط با مردم آن کشور داشتن یک زبان مشترک است. یادگیری یک زبان بین المللی که بیشتر مردن دنیا به آن آشنایی دارند، می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. با یادگیری این زبان دیگر نیازی به سفر کردن با تورهای مسافرتی و همراه داشتن یک لیدر نیست. شما می تواند در هر زمانی به صورت شخصی به سفرهای خارجه بروید. 

پیشگیری از آلزایمر با یادگیری زبان انگلیسی 

تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان نشان می دهد که احتمال ابتلا به آلزایمر در افرادی که فعالیت ذهنی فراوان انجام می دهند بسیار کمتر از سایرین است. یکی از بهترین فعالیت های ذهنی برای پیشگیری از این بیماری از دیدگاه دانشمندان، یادگیری زبان دوم یا سوم است. بنابراین شما می توانید با آموختن زبان انگلیسی سلول های مغزی خود را تحریک کرده و مانع از نابودی آن ها شوید. 

سخن پایانی 

با وجود تمام مطالب گفته شده، به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز پی می بریم. با یادگیری این زبان در زمینه علم، فرهنگ و اشتغال به پیشرفت های قابل توجهی خواهیم رسید. آموزشگاه زبان ملل یکی از بهترین مجموععه های آموزشی کشور با سال ها سابقه در زمینه تدریس زبان انگلیسی است. با حضور در کلاس های ملل ارتباط خود را با دنیای اطراف گسترده تر خواهید کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این آموزشگاه و دوره های آن با شماره های زیر تماس بگیرید. 

 

برچسب‌ها:, , , ,