چرا اسکوچیچ بازی تدارکاتی نمی‌خواهد؟

مرداد 18, 1400
99 بازدید

در آستانه مرحله نهایی مقدماتی جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر بار دیگر اسکوچیچ نمی‌خواهد دیدار تدارکاتی برگزار کند اما این سؤال مطرح می‌شود که چرا اسکوچیچ باز هم از برگزاری بازی‌های تدارکاتی منصرف شده است؟   روزنامه ایران ورزشی نوشت: «تیم ملی با صلاحدید دراگان اسکوچیچ بدون بازی تدارکاتی به مصاف تیم‌های ملی عراق و سوریه در […]

چرا اسکوچیچ بازی تدارکاتی نمی‌خواهد؟

در آستانه مرحله نهایی مقدماتی جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر بار دیگر اسکوچیچ نمی‌خواهد دیدار تدارکاتی برگزار کند اما این سؤال مطرح می‌شود که چرا اسکوچیچ باز هم از برگزاری بازی‌های تدارکاتی منصرف شده است؟

  روزنامه ایران ورزشی نوشت: «تیم ملی با صلاحدید دراگان اسکوچیچ بدون بازی تدارکاتی به مصاف تیم‌های ملی عراق و سوریه در انتخابی جام‌ جهانی می‌رود. تیم ملی ایران یازدهم و شانزدهم شهریورماه به‌ ترتیب با سوریه و عراق در چارچوب انتخابی جام‌ جهانی دیدار خواهد کرد و برای یک شروع قدرتمند و جلوگیری از اتفاقات دور قبل، نیازمند کسب هر ۶ امتیاز این مسابقات است.
سرمربی تیم ملی برای این مسابقات نیازهای خود را به فدراسیون فوتبال اعلام کرده است ولی خبری از بازی تدارکاتی و دوستانه قبل از این اردو نیست. آن طور که مجتبی خورشیدی، سرپرست تیم ملی فوتبال اعلام کرده، بعد از بیان خواسته‌های اسکوچیچ، عزیزی‌ خادم اطمینان داده تمام برنامه‌ها و اردوهای در نظر گرفته‌شده از سوی کادر فنی شامل امکانات لجستیکی، اردویی و بازی‌های دوستانه برای حضور قدرتمند ملی‌پوشان در مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام‌ جهانی، طبق زمان‌بندی اجرا خواهد شد. با این حال او اعلام کرده قبل از این دو بازی، تیم ملی بازی تدارکاتی نخواهد داشت که با توجه به اظهاراتش این طور به نظر می‌رسد که اسکوچیچ درخواستی برای دیدار دوستانه نداشته است.
اسکوچیچ پیش از این هم در دور قبلی مقدماتی جام‌ جهانی راضی نبود بازی تدارکاتی برای تیم ملی برگزار کند. او معتقد بود با این شیوه برنامه‌های تاکتیکی تیمش را برای حریفان آشکار نمی‌کند. حالا هم در آستانه مرحله نهایی مقدماتی جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر بار دیگر اسکوچیچ نمی‌خواهد دیدار تدارکاتی برگزار کند اما این سؤال مطرح می‌شود که چرا اسکوچیچ باز هم از برگزاری بازی‌های تدارکاتی منصرف شده است؟
علت اصلی نبود بازی تدارکاتی را باید در نامشخص‌بودن برنامه تیم ملی جست‌وجو کرد. در واقع هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا نحوه برگزاری این مسابقات به‌ صورت عادی یا متمرکز را اعلام نکرده است. از طرفی مشخص نیست میزبانی ایران مقابل سوریه تأیید شود یا خیر! از سوی دیگر به علت فشردگی برنامه‌های فیفا، مدت زمان زیادی برای حضور لژیونرها در تمرینات تیم ملی باقی نمی‌ماند؛ چرا که تیم ملی باید در ۱۱ شهریور با سوریه دیدار کند و لژیونرها سه روز قبل از این تاریخ به تهران می‌رسند. در حال حاضر حدود ۲۰ بازیکن تیم ملی را لژیونرها تشکیل می‌دهند.
با توجه به این اوضاع و احوال، این امکان وجود دارد برنامه تیم ملی در تهران در روزهای آینده دستخوش تغییراتی شود و اسکوچیچ هم از برگزاری بازی تدارکاتی صرف‌ نظر کرده باشد.
با این حال او از بازیکنان لیگ برتری برای شرکت در مینی‌کمپ پنج روز دعوت کرده که از این بین فقط چندین بازیکن در اردو باقی خواهند ماند و یک دیدار درون‌اردویی را هم برگزار می‌کنند.
منبع: ايسنا