پیش بینی آمریکا درباره سقوط کابل به دست طالبان ظرف یک تا سه ماه

مرداد 20, 1400
70 بازدید

روزنامه واشنگتن پست با استناد به مقامهای آگاه آمریکایی گزارش کرد، آمریکا نگران است که طالبان در عرض ۱ الی ۳ ماه آینده و خیلی زودتر از ارزیابی‌های اطلاعاتی قبلی بتواند شهر کابل را تصرف کند.  به نوشته این روزنامه، وضعیت در این کشور هم اکنون بدتر از وضعیت مربوط به ماه ژوئن یعنی زمانی […]

پیش بینی آمریکا درباره سقوط کابل به دست طالبان ظرف یک تا سه ماه

روزنامه واشنگتن پست با استناد به مقامهای آگاه آمریکایی گزارش کرد، آمریکا نگران است که طالبان در عرض ۱ الی ۳ ماه آینده و خیلی زودتر از ارزیابی‌های اطلاعاتی قبلی بتواند شهر کابل را تصرف کند.

 به نوشته این روزنامه، وضعیت در این کشور هم اکنون بدتر از وضعیت مربوط به ماه ژوئن یعنی زمانی است که مقام‌های اطلاعاتی آمریکا پیش بینی امکان سقوط کابل را در عرض ۶ تا ۱۲ ماه بعد از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان کردند.

یک منبع آگاه به ارزیابی‌های اطلاعاتی جدید به این روزنامه گفت: همه چیز دارد در مسیری غلط حرکت می‌کند.

همچنان که سربازان خارجی روند خروج از افغانستان را شروع کردند، خشونت‌ها بین دولت افغانستان و طالبان تشدید شده است. طالبان از آن زمان تاکنون مناطق روستایی وسیعی را تصرف کرده و حمله ای را برای تصرف شهرهای بزرگ اجرا کرده است.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا همچنان معتقد است این که طالبان کابل یا کل افغانستان را تصرف کند اجتناب ناپذیر نیست.

منبع: ايسنا