پیش‌بینی برداشت ۲۷ هزار تن «سیر تر» از مزارع استان کرمان

آذر 2, 1400
9 بازدید

ایسنا/کرمان رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان گفت: سطح زیرکشت محصول سیر استان کرمان، ۶۵۰ هکتار می باشد که پیش بینی می‌شود ۲۷ هزار تن سیر تر تولید شود. “عباس سعیدی” در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات این خبر با بیان اینکه برداشت محصول سیر استان از دهم فروردین ماه آغاز و تا پنجم اردیبهشت ماه […]

پیش‌بینی برداشت ۲۷ هزار تن «سیر تر» از مزارع استان کرمان

ایسنا/کرمان رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان گفت: سطح زیرکشت محصول سیر استان کرمان، ۶۵۰ هکتار می باشد که پیش بینی می‌شود ۲۷ هزار تن سیر تر تولید شود.

“عباس سعیدی” در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات این خبر با بیان اینکه برداشت محصول سیر استان از دهم فروردین ماه آغاز و تا پنجم اردیبهشت ماه ادامه دارد گفت: عملکرد این محصول ۴۵ تن در هکتار می باشد و بیشترین عملکرد ۹۰ تن در هکتار بوده است.

سعیدی خاطر نشان کرد: ۱۷۵ میلیارد تومان ارزش محصول تولیدی سیر استان می باشد ضمن آنکه ۶۵ هزار نفر روز کارگر کار برداشت را انجام می دهند.

وی با بان اینکه اکثر محصول سیر مربوط به منطقه شهداد شهرستان کرمان می باشد، افزود: در سال جاری سیر برداشت شده مستقیما از مزرعه صادر می شود و در این رابطه مشکلی وجود ندارد و در بیشتر موارد به روسیه صادر می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: در صورت تمایل کشاورزان به بیمه مزارع سیر، شرایط آن فراهم می گردد.

منبع:ایسنا