پیش‌بینی اقبال بالا به مراکز علمی کاربردی در سمنان/ ثبت‌نام دانشجو در 83 کدرشته‌محل

مرداد 24, 1400
6 بازدید

 سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان از آغاز ثبت‌نام دانشجویان در 83 کدرشته‌محل از امروز 24 مردادماه خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند تا 31شهریورماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند. سعید محمدیان سمنانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان برای ترم مهرماه پیش رو […]

پیش‌بینی اقبال بالا به مراکز علمی کاربردی در سمنان/ ثبت‌نام دانشجو در 83 کدرشته‌محل

 سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان از آغاز ثبت‌نام دانشجویان در 83 کدرشته‌محل از امروز 24 مردادماه خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند تا 31شهریورماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند.

سعید محمدیان سمنانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان برای ترم مهرماه پیش رو در 11 مرکز علمی و کاربردی در 83کدرشته محل که 51 کدرشته در مقطع کاردانی و 32 کدرشته در مقطع کارشناسی است ثبت‌نام می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 2400 دانشجو در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان تحصیل می کنند افزود: پیش‌بینی می‌شود که در ترم پیش رو میزان جذب دانشجو در این دانشگاه در مقایسه با ترم قبل افزایش یابد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان در پاسخ به این پرسش ایسنا که چرا با وجود کاهش جذب دانشجو در دیگر دانشگاه‌ها، در مراکز علمی کاربردی با افزایش احتمالی دانشجو روبرو هستیم گفت: مهمترین دلیل این اقبال به مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که ما در کنار آموزش‌های نظری توجه ویژه به دروس عملی داریم و از همین رو فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از شانس بیشتری برای جذب به بازار کار برخوردارند .

وی با بیان اینکه فضای دانشگاه جامع علمی کاربردی صرفا آموزشس نیست افزود: ما در دانشگاه جامع علمی کاربردی در آموزش های نظری، توجه ویژه ای به آموزش های عملی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای داریم و لذا فارغ‌التحصلان این دانشگاه امکان بیشتری برای اشتغال در بازار کار دارند. ضمن اینکه بسیاری از مراکز علمی کاربردی در استان در جوار واحدهای تولیدی و صنعتی ایجاد شدند و همین واحدها بعد از اتمام تحصیل بخشی از فارغ‌التحصلان را جذب می کنند.

محمدیان سمنانی از پرورش و تربیت نیروهای تکنیسین به عنوان یکی از اهداف مراکز وابسته به این دانشگاه نام برد و گفت: بسیاری از دانشگاه ها بر روی دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تمرکز دارند و این در حالی است که مراکز ما بیش از همه بر تربیت تکنیسین و کاردان تمرکز دارند و از همین رو از  51 کدرشته محل از 83 کدرشته دانشگاه مربوط به دوره کاردانی است.

وی از مراکز علمی کاربردی این دانشگاه به عنوان مراکزی موفق نام برد و گفت: در سطح‌بندی‌هایی که در خصوص مراکز علمی کاربردی در سطح کشور انجام شده به دلیل سطح بالا و کیفی معیارها، هیچ مرکز سطح یک در کشور وجود ندارد و عمدتا در سطوح دو، سه و چهارم تعریف می شوند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان با بیان اینکه هیچ مرکز سطح چهاری در استان وجود ندارد اضافه کرد: در استان سمنان هفت مرکز سطح دو و سه مرکز سطح سه وجود دارد که مراکز سطح سه قول مساعد دادند که با ارتقا کیفی، مراکز خود را به سطح دو ارتقاء بدهند.

وی از توجه ویژه به جذب مدرسین در این دانشگاه خبر داد و گفت: تلاش شده عمده مدرسین از بین فارغ‌التحصلان دانشگاه های معتبر گزینش شوند.
منبع: ايسنا