پیشنهاد قانونی برای برگزاری ایمن انتخابات در سنگاپور در بحبوحه کرونا

آذر 3, 1400
18 بازدید

دولت سنگاپور امروز (سه‌شنبه) لایحه‌ای را به پارلمان این کشور تقدیم کرد که در آن به دنبال تضمین برگزاری انتخابات ایمن در جریان بیماری ویروس کرونا است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت سنگاپور که از امروز وارد یک دوره یک ماهه قرنطینه برای توقف و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا می‌شود، […]

پیشنهاد قانونی برای برگزاری ایمن انتخابات در سنگاپور در بحبوحه کرونا

دولت سنگاپور امروز (سه‌شنبه) لایحه‌ای را به پارلمان این کشور تقدیم کرد که در آن به دنبال تضمین برگزاری انتخابات ایمن در جریان بیماری ویروس کرونا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت سنگاپور که از امروز وارد یک دوره یک ماهه قرنطینه برای توقف و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا می‌شود، اعلام کرده که برگزاری انتخابات پارلمانی را پیش از ضرب‌الاجل اوایل ۲۰۲۱ رد نمی‌کند، بنابراین این لایحه را به پارلمان داده تا در صورت برگزاری این انتخابات از ایمن برگزار شدن آن مطمئن شود.

برخی از احزاب اپوزیسیون می‌گویند برگزاری رای گیری در جریان این بحران ویروسی خطر سلامت و بهداشت را در پی دارد.

وزارت انتخابات سنگاپور نیز اعلام کرده، اقدامات موقت برای تضمین سلامت رای دهندگان، کاندیداها و مقام‌های انتخاباتی بایستی در جریان برگزاری انتخابات پارلمانی در این وضعیت بحران ویروسی مدنظر قرار گیرد و تضمین شود.

در میان بخش‌هایی از این لایحه، به شهروندانی که تحت محدودیت‌های حرکتی به دلیل شیوع این ویروس هستند، اجازه داده می‌شود تا آرای خود را از مراکز مشخص شده ثبت کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا