پیشنهاد افزایش فوق العاده جذب مشاغل شرکت هما

مرداد 24, 1400
116 بازدید

نظر به دغدغه وزارت راه و شهرسازی به منظور رفع مشکلات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور پس از برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان وزارت فوق و شرکت مزبور، متن پیشنهادی درخصوص افزایش فوق العاده جذب متصدیان مشاغل اختصاصی، فنی و مهندسی صنعت حمل و […]

پیشنهاد افزایش فوق العاده جذب مشاغل شرکت هما

نظر به دغدغه وزارت راه و شهرسازی به منظور رفع مشکلات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور پس از برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان وزارت فوق و شرکت مزبور، متن پیشنهادی درخصوص افزایش فوق العاده جذب متصدیان مشاغل اختصاصی، فنی و مهندسی صنعت حمل و نقل هوایی شرکت مذکور را تهیه و به هیئت دولت ارائه کرده است.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، امروزه صنعت هوایی یکی از ارکان مهم هر دولتی بشمار می‌رود که نقش تعیین کننده‌ای در جابجایی مسافران و همچنین سودآوری اقتصادی دارد. در کشور ما نیز در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی گوناگونی وجود دارد که شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، از جمله شاخص ترین های آن ها بشمار می رود، این شرکت دولتی که با نام”هما” نیز خوانده می‌شود حامل پرچم مقدس ایران است که از دیرباز اعتباری بین المللی داشته است.

این شرکت هواپیمایی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی فعال در خاورمیانه و اولین شرکت هواپیمایی ایران، در سال ۱۳۲۱ به ‌نام ایرانیان ایرویز تاسیس شد. بعد از شرکت ایرانیان ایرویز، شرکت هواپیمایی خصوصی پارس یا پرشین ایرسرویس در سال ۱۳۳۳ به تاسیس رسید. در ۵ اسفندماه سال ۱۳۴۰ شرکت های هواپیمایی ایرانیان ایرویز و پرشین ایرسرویس با یکدیگر، ادغام و شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) با نام بین‌المللی Iran Air تأسیس شد که از فروردین ماه سال ۱۳۴۱ فعالیتش را آغاز کرد و در سال ۱۳۴۲ نیز به عضویت کامل یاتا درآمد.

عنوان شرکت هوایی هما که به‌عنوان شرکت ملی شناخته شده است، از ترکیب سه حرف نخست هواپیمایی ملی ایران به‌وجود آمد و برای معادل انگلیسی آن که Iran national airline می‌باشد به علت طولانی بودن آن از ترکیب ساده تر iranair استفاده شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان و در سال ۱۹۸۱ میلادی عنوان این شرکت به نام رسمی شرکت به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر نمود و به فعالیت خود به عنوان زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی (سازمان هواپیمایی کشوری) ادامه داد.

از آنجایی که منابع انسانی، ارزشمندترین منبع سازمان‌های امروزی به شمار می‌آیند که رشد و توسعه و موفقیت یک سازمان تا حد زیادی به روحیات، تلاش، انگیزش و رضایت منابع انسانی آن بستگی دارد، لذا بهبود و افزایش مستمر بهره‌وری سازمان، مستلزم رشد و بهره‌وری کارکنان و تقویت نیروی انگیزش آنان می‌باشد.

در حال حاضر و نظر به دغدغه وزارت راه و شهرسازی به منظور رفع مشکلات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور پس از برگزاری جلسات با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و شرکت فوق، متن پیشنهادی مشترک این سازمان و وزارت درخصوص افزایش فوق العاده جذب متصدیان مشاغل اختصاصی، فنی و مهندسی صنعت حمل و نقل هوایی شرکت هما را تهیه و به هیئت دولت ارائه نموده است.

گفتنی است این متن پیشنهادی مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت طی می کند.

منبع: ايسنا