پیشرفت ۳۵ درصدی طرح اقدام ملی مسکن در سیستان‌ و بلوچستان

مرداد 18, 1400
39 بازدید

 معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: طرح اقدام ملی مسکن این استان در قالب ساخت ۵۷۴۶ واحد با میانگین ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی با قوت در حال اجراست. به گزارش ایسنا ابوالفضل مهدیار ۱۸ مردادماه اظهار کرد: به منظور بهره‌مندی بخش قابل توجهی از شهروندان سیستان و بلوچستان از این طرح […]

پیشرفت ۳۵ درصدی طرح اقدام ملی مسکن در سیستان‌ و بلوچستان

 معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: طرح اقدام ملی مسکن این استان در قالب ساخت ۵۷۴۶ واحد با میانگین ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی با قوت در حال اجراست.

به گزارش ایسنا ابوالفضل مهدیار ۱۸ مردادماه اظهار کرد: به منظور بهره‌مندی بخش قابل توجهی از شهروندان سیستان و بلوچستان از این طرح ملی زمین برای  ساخت  افزون‌بر ۱۶ هزار واحد مسکونی توسط این اداره‌کل تامین شد.

وی ادامه داد: مجموع ثبت‌نام‌کننده این طرح در سیستان و بلوچستان ۳۴ هزار و ۱۴۳ نفر بودند که از این تعداد ۷۷۵۲ نفر واجد شرایط شناخته شدند که از میان آنان پنج  ۵۷۴۶ نفر اقدام به واریز وجه مورد نظر کرده‌اند.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمام پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در استان فعال است تصریح کرد: تلاش می‌شود عملیات اجرایی این طرح هر چه سریعتر به اتمام برسد و واحدها به متقاضیان واجد شرایط تحویل شود.

وی داشتن حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، متاهل بودن، نداشتن سابقه سکونت ملکی به نام خود و افراد تحت تکفل از فروردین سال ۸۴ تاکنون و عدم استفاده از هیچکدام از امکانات دولتی مانند زمین و یارانه مسکن را از شرایط ثبت نام در این طرح  عنوان و تاکید کرد: این پروژه از طریق آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی ساخته می‌شود.

مهدیار متعادل شدن بازار مسکن، کوتاه شدن دست دلالان از بازار مسکن، ارائه مسکن به مصرف‌کنندگان واقعی بویژه خانه اولی‌ها با قیمت تمام شده پایین و کیفیت بالا را از مهمترین اهداف این طرح ملی برشمرد.

منبع: ايسنا