پیام “نوری” به مناسبت یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی

آذر 27, 1400
129 بازدید

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری سومین یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی (طرح ملی لاله‌های روشن)، پیامی صادر کرد. به گزارش ایسنا، متن پیام یوسف نوری به شرح زیر است: شهدا رفته‌اند و اصالتی از جنس آگاهی و حرکت بر دوش ما باقی گذاشته‌اند، شهادت مرز زمین و آسمان است و شهدا مرزبانان هماره […]

پیام "نوری" به مناسبت یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری سومین یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی (طرح ملی لاله‌های روشن)، پیامی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن پیام یوسف نوری به شرح زیر است: شهدا رفته‌اند و اصالتی از جنس آگاهی و حرکت بر دوش ما باقی گذاشته‌اند، شهادت مرز زمین و آسمان است و شهدا مرزبانان هماره بیداری هستند.

حضور حماسی دانش‌آموزان و فرهنگیان  در سال های سرنوشت ساز دفاع مقدس و صیانت از هویت دینی، انقلابی و ملی میهن عزیزمان بر کسی پوشیده نیست، این حضور توأمان معلم و دانش آموز در سنگر دفاع از استقلال و تمامیت ارضی میهن عزیزمان، بزرگ‌ترین درس آزادگی و انسانیت است که باید سر لوحه فلسفه نظام تعلیم و تربیت قرار گیرد.

اجرای سومین دوره طرح ملی (لاله های روشن) یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی با عنوان «۴۰هزار شهید، ۴۰هزار یادواره، ۴۰هزار مدرسه» طرحی ماندگار و ارزشمند در جهت صیانت از میراث گرانبهای شهدای معزز و ترویج فرهنگ غنی و حیات بخش ایثار و مقاومت و شهادت است.

ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان بخصوص شهدای دانش آموز وفرهنگی، برآنیم مسیر آنان را در خاطر بنشانیم و به خاطر بسپاریم که آنچه تاکنون اقتدار و استقلال این مرز و بوم را پاس داشته، هویت دینی و انقلابی بزرگ مردان و شیر زنان ایثارگری بوده که فراتر از دل مشغولی ها و وابستگی‌های مادی و تنها به اعتلای حقیقی و راستین ملت بزرگ ایران اندیشیده‌اند.

‌یادشان را گرامی می‌دارم و به روح بلند و آسمانی شان سلام و درود بی پایان هدیه می کنم و از یکایک  دست‌اندرکاران برپایی این یادواره باشکوه در ادارات کل آموزش و پرورش و مدارس سراسر کشور و همچنین خانواده های معظم و یادگاران شهدای عزیز که این فرصت تربیتی را به عنوان مکتب و مدرسه‌ای درس آموز برای دانش‌آموزان و آینده‌سازان کشور ایران بزرگ اسلامی فراهم کرده‌اند، قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,