پیاده روی و سوگواری عزاداران حسینی به مناسبت اربعین در فارس

مهر 5, 1400
28 بازدید

 سوگواران حسینی، به مناسبت چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در شیراز و سایر نقاط استان فارس، در پیاده‌روی جاماندگان اربعین شرکت کردند.  صبح دوشنبه سوگواران و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) با حضور در مراسم پیاده روی و طی مسیرهای منتهی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) اربعین حسینی را گرامی […]

پیاده روی و سوگواری عزاداران حسینی به مناسبت اربعین در فارس

 سوگواران حسینی، به مناسبت چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در شیراز و سایر نقاط استان فارس، در پیاده‌روی جاماندگان اربعین شرکت کردند.

 صبح دوشنبه سوگواران و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) با حضور در مراسم پیاده روی و طی مسیرهای منتهی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) اربعین حسینی را گرامی داشتند.

امسال نیز همانند سال گذشته و با توجه به شرایط شیوع کرونا و محدودیت در اعزام زائران به عتبات عالیات، ۳۰ موکب در بین الحرمین شیراز برپا شد.

مراسم سوگواری و عزاداری سوگواران حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، در محوطه صحن حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و محدوده بین الحرمین شیراز برگزار شد و موکبداران خدمات خود را به عزاداران و سوگواران حسینی عرضه کردند.

علاوه بر این، جمعی از دوستداران اهل بیت، با شرکت در راهپیمایی اربعین، در محوطه دانشگاه شیراز شرکت کرده و با تجمع در محل مقبره شهدای گمنام، در مراسم دعا، زیارت اربعین و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شرکت کردند.

در اربعین حسینی علاوه بر برگزاری مراسم سینه زنی و عزاداری در بین الحرمین شیراز، سایر شهرهای استان فارس نیز شاهد حضور و راهپیمایی و سوگواری عزاداران به مناسبت چهلمین روز از شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش، بود.

منبع: ايسنا