پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی» در فارس اجرایی می‌شود

مرداد 20, 1400
72 بازدید

 مدیرکل زندان‌های فارس اعلام کرد که در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در ماه محرم، پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی» و پویش نذر حسینی اجرایی می‌شود. اسحاق ابراهیمی در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی، مدیرکل اوقاف وامور خیریه، معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف، مدیر هیأت مذهبی و سازمان بسیج حقوقدانان استان فارس، گفت: […]

پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی» در فارس اجرایی می‌شود

 مدیرکل زندان‌های فارس اعلام کرد که در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در ماه محرم، پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی» و پویش نذر حسینی اجرایی می‌شود.

اسحاق ابراهیمی در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی، مدیرکل اوقاف وامور خیریه، معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف، مدیر هیأت مذهبی و سازمان بسیج حقوقدانان استان فارس، گفت: به لحاظ محدودیت‌های ناشی از وجود ویروس کرونا، مدتی است که جشنهای گلریزان همانند گذشته برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌های فارس، ابراهیمی ادامه داد: اما با توجه به ساختار مردمی بودن ستاد دیه و لزوم تأمین منابع مالی در راستای فراهم نمودن موجبات آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، درتلاش هستیم تا با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود از جمعیت کیفری زندان‌ها کاسته شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: ماه محرم فرصت مناسبی است و با بهره مندی از این فضای معنوی موجود می‌توان کمک شایانی در راستای جذب مشارکت‌های مردمی وآزادی زندانیان جرائم غیرعمد انجام داد.

او گفت: با راه‌اندازی پویش سراسری هر هیأت، آزادی یک زندانی، از متولیان برگزاری مراسمات مذهبی و آئین‌های با شکوه عزاداری درخواست می‌کنیم تا با تلاش‌های خود به آزادی این قبیل زندانیان کمک کنند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه فارس نیز با ابراز خرسندی از اقدامات آزادی زندانیان گفت: کار خیری که در حال انجام است، علاوه بر آزادی یک فرد، می‌تواند با کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به تحکیم بنیان خانواده نیز کمک کند و ما نیز تلاش خواهیم کرد تا در حد توان در این امر خداپسندانه سهیم باشیم.

حجت‌الاسلام مهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی هم گفت: با فعال کردن مجموعه‌های شهرستانی، نشست با خطبا، وعاظ، مجموعه‌های قرآنی و دعوت اختصاصی از مدیران هیآت مذهبی که این ظرفیت را در اختیار دارند در این امر مهم سهیم خواهیم بود.

منبع: ايسنا