پویش نذر خون در قزوین اجرا می‌شود

مرداد 24, 1400
2 بازدید

 مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: هر سال در ماه محرم با توجه به نیاز استان به خون و فرآورده‌های خونی پویش نذر خون از تاسوعا تا اربعین در استان قزوین اجرایی می‌شود. مریم مدرسی با اشاره به ایام محرم تصریح کرد: هر سال در ماه محرم با توجه به نیاز استان به خون و […]

پویش نذر خون در قزوین اجرا می‌شود

 مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: هر سال در ماه محرم با توجه به نیاز استان به خون و فرآورده‌های خونی پویش نذر خون از تاسوعا تا اربعین در استان قزوین اجرایی می‌شود.

مریم مدرسی با اشاره به ایام محرم تصریح کرد: هر سال در ماه محرم با توجه به نیاز استان به خون و فرآورده‌های خونی، پویش نذر خون از تاسوعا تا اربعین در استان قزوین اجرایی می‌شود، از مردم نیکوکار و همیشه در صحنهٔ استان قزوین تقاضا می‌کنیم در این پویش انسان‌دوستانه شرکت کنند.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مراکز ما در این ایام آمادهٔ حضور مردم برای اهدای خون هستند؛ مرکز قزوین روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد از ساعت ۸ الی ۲۳، چهارشنبه ۲۷ مرداد مصادف روز تاسوعا از ساعت ۸ الی ۲۴، پنج‌شنبه ۲۹ مرداد مصادف با روز عاشورا از ساعت ۸ الی ۱۹ و جمعه ۲۹ مرداد از ساعت ۹ الی ۱۳ آمادهٔ پذیرش اهداکنندگان خون است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان انتقال خون استان، مدیرکل انتقال خون استان قزوین اظهار کرد: مرکز تاکستان نیز در روز چهارشنبه ۲۷ مرداد مصادف با تاسوعای حسینی از ساعت ۸ تا ۱۸ و پنج‌شنبه ۲۸ مرداد مصادف با عاشورای حسینی از ساعت ۸ الی ۱۷ پذیرای اهداکنندگان است.

وی خاطرنشان کرد: ساعت پذیرش مرکز قزوین در سایر ایام از ساعت ۸ الی ۲۰ و در مرکز تاکستان از ساعت ۸ الی ۱۳ است، در شهرستان بوئین‌زهرا نیز سامانه سیار خونگیری در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۶ و ۲۷ مرداد ماه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت ۱۸ الی ۲۲ مستقر بوده و اهداکنندگان خون در این شهرستان می‌توانند در این روزها به کمک بیماران نیازمند بشتابند.

وی یادآور شد: پروتکل‌های بهداشتی در مراکز اهدای خون به‌صورت جدی و با دقت کامل رعایت می‌شود و مردم نوع‌دوست می‌توانند با اطمینان خاطر به این مراکز مراجعه کنند.

منبع: ايسنا