«پویش عهد اربعینی» از عاشورا تا اربعین

مرداد 24, 1400
3 بازدید

 نخستین «پویش عهد اربعینی» از عاشورای حسینی(ع) تا اربعین به مدت ۴۰ روز با قرائت زیارت عاشورا و دعای عهد به ابتکار دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید انجام می‌شود. حجت الاسلام وحید علیان نژاد مدیر پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی روز یکشنبه در همین خصوص در جمع خبرنگاران، […]

«پویش عهد اربعینی» از عاشورا تا اربعین

 نخستین «پویش عهد اربعینی» از عاشورای حسینی(ع) تا اربعین به مدت ۴۰ روز با قرائت زیارت عاشورا و دعای عهد به ابتکار دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید انجام می‌شود.

حجت الاسلام وحید علیان نژاد مدیر پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی روز یکشنبه در همین خصوص در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در این پویش قرائت همگانی دعای عهد توسط مردم و زیارت های نیابتی خادمان حرم سیدالشهدا(ع) از طرف آحاد مختلف جامعه از عاشورا تا اربعین حسینی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تاثیر دعای جمعی در روایات اسلامی گفت: توصیه آیت الله مکارم شیرازی در این پویش این است که خانواده ها فرزندان خود را نیز در کار شرکت دهند و  از طرف دیگر با خادمان حرم امام حسین(ع) هماهنگ شده تا بصورت نیابتی از طرف شرکت کنندگان در پویش زیارت انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: بهترین فرصت این است که از روز عاشورای حسینی که پمپاژ انسانیت و معرفت در قلب بشریت است، تا روز اربعین سیدالشهدا(ع) ما مردم را به پویش قرائت دعای عهد به نیت ظهور حضرت حجت(عج) دعوت می کنیم.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: همان طور که تمام دنیا در ادیان و فرق مختلف می دانند، راه نجات نهایی حضور و ظهور منجی است و در کنار بهبود زیرساخت ها برای حل مشکلات جامعه باید برای ظهور منجی دعا کنیم تا عدالت بصورت عینی در سراسر جهان محقق شود.

به گفته وی، در طول تاریخ  در تشیع دو بال برای پرواز وجود داشت؛ نخست عاشورای سیدالشهدا(ع) و دوم امید به ظهور منجی است و فاصله بین عاشورا تا اربعین فرصتی برای تقویت این دو مزیت ویژه جهان تشیع است.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: نیاز امروز عالم ظهور منجی و در کنار آن اصلاح وجود خودمان به عنوان برپا کنندگان عدالت است.

وی عنوان کرد: در سایت آیت الله مکارم شیرازی هر فرد که ثبت نام کند، ما با خادمان هماهنگ می کنیم که با ذکر نام از طرف آن ها زیارت نیابتی انجام دهند و سپس از طریق پیامک به آن اطلاع داده می شود که زیارت نیابتی انجام شد.

علیان نژاددر پایان گفت: همچنین اگر کسی عکس خود را به این پویش ارسال کند، عکس او در قاب هایی در دستان خادمان در حرم امام حسین(ع) برای آن ها ارسال می شود. این کار از آیت الله مکارم هم استفتاء شده که این حرکت از نظر ایشان بلامانع بوده و شخص ایشان هم به پویش پیوستند.

منبع: ايسنا