پوشش ۶۴ درصدی واکسن کرونا در آذربایجان غربی

مهر 10, 1400
27 بازدید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۲ میلیون دوز واکسن در استان تزریق شده است. دکتر جواد آقازاده بابیان اینکه در آذربایجان غربی حدود ۲ میلیون و ۱۰ هزار دوز واکسن (دوز اول  و دوم)   تزریق شده است، افزود: در ارومیه ۷۵ درصد و در استان ۶۴ درصد واکسن کرونا تزریق […]

پوشش ۶۴ درصدی واکسن کرونا در آذربایجان غربی

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۲ میلیون دوز واکسن در استان تزریق شده است.

دکتر جواد آقازاده بابیان اینکه در آذربایجان غربی حدود ۲ میلیون و ۱۰ هزار دوز واکسن (دوز اول  و دوم)   تزریق شده است، افزود: در ارومیه ۷۵ درصد و در استان ۶۴ درصد واکسن کرونا تزریق شده است.

وی بابیان اینکه موج پنجم از ۳ استان کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی خارج می شود،  افزود: استان حدود دو ماه با تاخیر نسبت به سایر استان ها وارد موج پنجم کرونا شد. به بیان دیگر زمانی که استان های جنوبی، جنوب شرقی و مرکزی در وضعیت قرمز بودند، آذربایجان غربی در وضعیت زرد و بعضی شهرها آبی بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بیان کرد: باید تا پایان واکسیناسیون خودمراقبتی و فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی درباره افزایش پایگاه های واکسیناسیون بیان کرد: تلاش می کنیم با ایجاد پایگاه های واکسیناسیون خودرویی تزریق واکسن را تسریع کنیم تا واکسیناسیون بیشتری انجام شود و بتوانیم این موج را مدیریت کنیم.

منبع: ايسنا