پنل‌های خورشیدی روشنی بخش سیاه چادرهای عشایر

مرداد 23, 1400
1 بازدید

 مدیرکل امور عشایر فارس از توزیع ۱۸۵۰ دستگاه پنل خورشیدی در مناطق قشلاقی خبر داد. روح‌الله بهرامی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدیریت سبز و همچنین استفاده بهینه از منابع و صرفه جویی در منابع انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک، اداره کل امور عشایر فارس نیز بیش از پیش به کارکردهای مثبت استفاده […]

پنل‌های خورشیدی روشنی بخش سیاه چادرهای عشایر

 مدیرکل امور عشایر فارس از توزیع ۱۸۵۰ دستگاه پنل خورشیدی در مناطق قشلاقی خبر داد.

روح‌الله بهرامی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدیریت سبز و همچنین استفاده بهینه از منابع و صرفه جویی در منابع انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک، اداره کل امور عشایر فارس نیز بیش از پیش به کارکردهای مثبت استفاده این انرژی‌ها توجه و با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان این پنل‌ها در مناطق عشایری توزیع شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل عشایر فارس، او اظهار کرد: در این مناطق به علت مسافت زیاد از خط انتقال برق، اسکان عشایر آن مناطق و امکان برق رسانی برای آن‌ها غیر ممکن بود از ابتدای اردیبهشت تاکنون ۱۸۵۰ پنل خورشیدی که نیازهای عشایر آن مناطق را رفع می‌کند.

بهرامی گفت: مهم‌ترین پیامد ادامه استفاده از سوخت‌های فسیلی گسترش بیماری‌های تنفسی، قلبی و مشکلات زیست محیطی است و بهره گیری از انرژی‌های پاک می‌تواند آینده بهتری را برای جامعه عشایری رقم بزند.

منبع:ایسنا