پلیس تایلند: استفاده از زور ضروری است

مرداد 20, 1400
71 بازدید

پلیس تایلند در دفاع از استفاده از زور علیه معترضان گفته که این امر برای امنیت عمومی ضروری است.  به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی پلیس تایلند در حالی صورت گرفته که بانکوک امروز (چهارشنبه) شاهد حضور جمع گسترده‌ای از معترضان بود که خواهان برکناری نخست‌وزیر بابت نحوه نادرست رسیدگی به بحران […]

پلیس تایلند: استفاده از زور ضروری است

پلیس تایلند در دفاع از استفاده از زور علیه معترضان گفته که این امر برای امنیت عمومی ضروری است.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی پلیس تایلند در حالی صورت گرفته که بانکوک امروز (چهارشنبه) شاهد حضور جمع گسترده‌ای از معترضان بود که خواهان برکناری نخست‌وزیر بابت نحوه نادرست رسیدگی به بحران کرونا بودند.

پلیس از گاز اشک‌آور، آب پرفشار و گلوله‌های پلاستیکی روز سه شنبه علیه معترضانی که در نزدیکی محل اقامت پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند تجمع کرده بودند، استفاده کرد. آنها برای نشان دادن اعتراض خود به افزایش تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا در مقابل محل سکونت نخست وزیر تجمع کرده بودند.

هزاران معترض با خودرو و موتورسیکلت در سراسر بانکوک حضور داشتند و در مکان‌های مرتبط با اعضای کابینه یا حامیان نخست‌وزیر توقف می‌کردند.

پلیس گفته که ۹ افسر در جریان اعتراضات زخمی شده‌اند.

رئیس پلیس بانکوک نیز در یک نشست خبری گفت: پلیس تصمیم گرفت تا از زور علیه معترضان استفاده کند چون به این نتیجه رسیدیم اگر این کار را انجام ندهیم، خرابی‌های بیشتری ایجاد می‌شود. ۴۸ تن شامل ۱۵ جوان دستگیر و ۱۲۲ دستگاه موتورسیکلت توقیف شده‌اند.

معترضان امروز هم در مقابل محل سکونت نخست وزیر دست به تجمع زده‌اند.

منبع: ايسنا