پس از قطع آب حسکه سوریه توسط ترکیه، روسیه مداخله کرد

مرداد 18, 1400
36 بازدید

استاندار حسکه از ارتش روسیه به دلیل نقشش در بازگشایی ایستگاه پمپاژ آب علوک قدردانی کرد.  به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، غسان خلیل، استاندار حسکه سوریه از نظامیان روسی به دلیل نقششان در بازگشایی ایستگاه پمپاژ آب علوک که از یک ماه پیش ارتش ترکیه آب آن را قطع کرده بود، تشکر کرد. […]

پس از قطع آب حسکه سوریه توسط ترکیه، روسیه مداخله کرد

استاندار حسکه از ارتش روسیه به دلیل نقشش در بازگشایی ایستگاه پمپاژ آب علوک قدردانی کرد.

 به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، غسان خلیل، استاندار حسکه سوریه از نظامیان روسی به دلیل نقششان در بازگشایی ایستگاه پمپاژ آب علوک که از یک ماه پیش ارتش ترکیه آب آن را قطع کرده بود، تشکر کرد.

وی گفت: نظامیان مرکز آشتی حمیمیم روسیه در سوریه نقش محوری در حل و فصل اختلافات با ترکیه درباره استفاده از منابع آبی در منطقه که اجازه بازگشایی ایستگاه آب علوک را داد، ایفا کردند.

تلاش‌های دیپلماتیک افسران این مرکز در لاذقیه به راهکارهای توافقی با ارتش ترکیه برای تأمین برق مناطقی که در حومه حسکه کنترل آن را در دست دارند منجر شد.

نیروگاه علوک آب آشامیدنی شهر حسکه و حومه آن را پوشش می‌دهد و تحت سیطره ارتش ترکیه بود. به گفته منابع همچنان اختلافاتی میان دو طرف سوری و ترکیه درباره چگونگی فعالیت این ایستگاه وجود دارد اما نظامیان روسی اطمینان دارند که این مشکلات را می‌توان از طریق مذاکره حل کرد.

منبع: ايسنا