پروژه های نیمه تمام ارومیه تکمیل شوند

شهریور 8, 1400
42 بازدید

 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه درآمدی مردم ارومیه و استان باید افزایش یابد. حجت الاسلام سید سلمان ذاکر امروز ۸ شهریور در جلسه شورا اسلامی شهر ارومیه که در سالن جلسات شورا برگزار شد، افزود: با توجه به وجود ۷بازارچه و ۵ پایانه مرزی وضعیت معیشت واقتصادی مردم قابل قبول نیست […]

پروژه های نیمه تمام ارومیه تکمیل شوند

 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه درآمدی مردم ارومیه و استان باید افزایش یابد.

حجت الاسلام سید سلمان ذاکر امروز ۸ شهریور در جلسه شورا اسلامی شهر ارومیه که در سالن جلسات شورا برگزار شد، افزود: با توجه به وجود ۷بازارچه و ۵ پایانه مرزی وضعیت معیشت واقتصادی مردم قابل قبول نیست که باید نگاه ویژه به این منطقه شود تا سرانه درآمدی ارومیه و استان افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه با تعامل مشکلات مردم و شهر حل می شود، تصریح کرد: بحث سیاست گذاری و نظارت،دو وظیفه شورا را تشکیل می دهند بنابراین مصوبات شورا باید معطوف به حل مشکلات مردم باشد.

حجت الاسلام ذاکر با اشاره به اینکه چشم انداز ۲۰ساله شهر ارومیه درسال ۹۵ تصویب شده است، خاطر نشان کرد: هم اکنون در ۵ساله دوم این چشم انداز هستیم که نیاز است با برنامه ریزی به اهداف تعیین شده این چشم انداز برسیم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی اظهار کرد: متاسفانه بدون تامین منابع برخی از پروژه های ارومیه از جمله کمربندی دوم، پل آذربایجان ومیدان امام نیمه تمام مانده که باید تلاش شود به جای بودجه شهری از بودجه ملی تامین اعتبار شود تا این پروژه ها تکمیل شوند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح منطقه ویژه اقتصادی بیش از ۱۶ سال بود که راکد مانده بود، خاطر نشان کرد: با پیگیری ها منطقه ویژه اقتصادی سرو تصویب و تمام تلاش خود را برای تصویب منطقه ویژه اقتصادی ارومیه به کار گرفته ایم.

حجت الاسلام ذاکر یاد آور شد: بحث اشتغال، ازدواج، مسکن و معیشت ارومیه در گرو حل مشکلات زیرساختی و توسعه منطقه ویژه اقتصادی و بالا بردن سرانه درامدی مردم است.

وی با تاکید به اینکه بحث تراموا و تله کابین ارومیه نباید فراموش شود، افزود: توافق نامه ساخت اتوبوس در یکی از واحدهای صنعتی ارومیه در مرحله نهایی شدن است.

حجت الاسلام ذاکر ادامه داد: مشکلات سدنازلو و باراندوز چایی درحال رفع شدن است تا مشکل تامین آب شرب شهر حل شود.

منبع: ايسنا