پروژه آبرسانی به ارسنجان سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مرداد 20, 1400
82 بازدید

  استاندار فارس اعلام کرد که با قول مساعد پیمانکار پروژه آبرسانی به ارسنجان، طی سه ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود. عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه ۲۰ مرداد در بازدید از تعدادی پروژه‌های در حال بهره‌برداری شهرستان‌های مرودشت و پاسارگاد، بیان کرد: امروز بازدیدی از پروژه آبرسانی از سد درودزن به شهر مرودشت و روستاهای […]

پروژه آبرسانی به ارسنجان سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

  استاندار فارس اعلام کرد که با قول مساعد پیمانکار پروژه آبرسانی به ارسنجان، طی سه ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه ۲۰ مرداد در بازدید از تعدادی پروژه‌های در حال بهره‌برداری شهرستان‌های مرودشت و پاسارگاد، بیان کرد: امروز بازدیدی از پروژه آبرسانی از سد درودزن به شهر مرودشت و روستاهای اطراف داشتیم که ٢٠٠ لیتر بر ثانیه آب به مرودشت اضافه می‌کند.

او افزود: حدود ٢٠ میلیارد تومان اعتبار تنها برای شهر مرودشت پیش‌بینی شده بود که با تکمیل پروژه برق رسانی آن، تا دو هفته کامل بهره برداری از این پروژه انجام می‌شود.

استاندار فارس همچنین به بازدید از شهرستان پاساردگاد هم اشاره و عنوان کرد: این شهرستان معرف تاریخ و تمدن فارس است.

رحیمی ادامه داد: پروژه آبرسانی به سعادت شهر قبلا اجرا شده بود و امروز تزریق به شبکه داخلی با احداث مخزن مرتفع و خط انتقال به بهره برداری رسید.برای این دو پروژه بیش از ٦٠ میلیارد تومان اعتبار تاکنون هزینه شده و قیمت امروز پروژه‌ها هم بیش از ١٥٠ میلیارد تومان است.

او خاطرنشان کرد: این پروژه ٤٨ کیلومتر طول دارد که حدود ٢٩ کیلومتر آن سمت ازسنجان و حدود ١٧ کیلومتر آن سمت سعادت شهر است و آب این شهرستان را به صورت پایدار و با کیفیت تامین می‌کند.

استاندار فارس همچنین اضافه کرد: امروز بازدید از تعدادی کارخانجات احداث شده و کارخانجاتی که قابلیت بهره برداری داردند هم انجام شد که از جمله آنها کارخانه مواد غذایی با ٤٠ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ١٣٠ نفر اشتغال در پاسارگاد بود.

رحیمی عنوان کرد: با توجه به مشکل کم آبی از گذشته برنامه  ترویج کشت گلخانه‌ای و کشاورزی دانش بنیان در دستور کار قرار گرفت.یکی از روستاهایی که به عنوان روستای هدف گلخانه کوچک مقیاس انتخاب شده بود، روستای همت آباد پاساردگاد بود که امروز به همت سرمایه گذاران و مردم و تسهیلات دولتی این گلخانه‌ها راه‌اندازی شده‌اند.

منبع: ايسنا