پایش ماهواره‌ای فروریزش زمین در تهران

مرداد 21, 1400
2 بازدید

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از فعالسازی سامانه ماهواره‌ای پایش و پیش‌بینی فروریزش زمین در تهران خبر داد. با بیان اینکه تلاش کردیم تا تجهیزات زیرساختی را در این دوره از مدیریت شهری برای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزایش دهیم، اظهارکرد: رویکرد و اولویت اصلی ما افزایش تاب آوری […]

پایش ماهواره‌ای فروریزش زمین در تهران

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از فعالسازی سامانه ماهواره‌ای پایش و پیش‌بینی فروریزش زمین در تهران خبر داد.

با بیان اینکه تلاش کردیم تا تجهیزات زیرساختی را در این دوره از مدیریت شهری برای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزایش دهیم، اظهارکرد: رویکرد و اولویت اصلی ما افزایش تاب آوری پایتخت در برابر حوادث مختلف و پیش‌بینی و پیشگیری از خسارات ناشی از حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله، توفان و … است.

وی با بیان اینکه با آماده‌سازی زیر ساخت‌ها هم اکنون ۱۷۳ دستگاه حسگر حوادث شهر تهران از زلزله گرفته تا سیل و طوفان و … را پایش می‌کنند، گفت: البته تعداد این حسگرها باید افزایش هم پیدا کند. ما توانستیم بسیاری از این سامانه ها را در همین دوره از مدیریت شهری و برای اولین بار در تهران راه‌اندازی کنیم و سامانه‌های دیگر را نیز تا چند برابر افزایش دادیم اما لازم است همچنان به این موارد توجه ویژه‌ای شود.

کرمی درباره پایگاه‌ها و سوله های مدیریت بحران نیز اظهارکرد: در حال حاضر تعداد این پایگاه ها و سوله ها ۱۰۳ مورد است که روند ساخت و تکمیل هفت مورد دیگر در حال انجام است. از این هفت مورد سه مورد تا پایان مرداد تکمیل می‌شود و به بهره برداری خواهد رسید و چهار مورد دیگر نیز در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین از فعال‌سازی سامانه ماهواره‌ای پایش و پیش بینی فروریزش زمین در تهران خبر داد و گفت: این سامانه با پایش‌های انجام شده اقدام به اعلام هشدار احتمالی پیرامون فروریزش در مناطق مستعد می‌کند و علاوه بر آن مناطق مستعد فروریزش نیز از سوی این سامانه با دقت و به طور ویژه رصد می‌شود.

وی با بیان اینکه حرکت تهران به سمت شهری تاب آور آغاز شده است، اظهارکرد: در شهر تاب آور باید زمینه مشارکت مردم در مدیریت بحران نیز فراهم شود و ما در همین راستا اقدام به تقویت گروه های دوام کردیم علاوه بر آن با ایجاد سامانه های آموزش آنلاین و برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف تلاش کردیم تا نگاه به مدیریت بحران به داخل خانواده ها و محلات برود؛ اقدامی که نتایج مثبتی هم داشته است.

منبع:ایسنا