پاک‌فطرت: مجلس دو قانون «شفافیت» و «تعارض منافع» را تصویب کند

مرداد 17, 1400
59 بازدید

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: در همه مناظره‌های انتخاباتی تقریبا همه نامزدها از فساد و تبعیض گفتند. از مجلس انتظار می‌رود که در سال جاری دو قانون مهم شفافیت و تعارض منافع را تصویب کند. علیرضا پاک‌فطرت در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تشکر از مردم ایران […]

پاک‌فطرت: مجلس دو قانون «شفافیت» و «تعارض منافع» را تصویب کند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: در همه مناظره‌های انتخاباتی تقریبا همه نامزدها از فساد و تبعیض گفتند. از مجلس انتظار می‌رود که در سال جاری دو قانون مهم شفافیت و تعارض منافع را تصویب کند.

علیرضا پاک‌فطرت در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تشکر از مردم ایران به خاطر مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: مردم با وجود مشکلات معیشتی پای صندوق رأی حضور یافتند و آگاهانه بهترین انتخاب را داشتند. مردم با حضور به موقع خود نشان دادند که از بعضی مسئولان کشوری با بصیرت‌ترید.

وی با بیان اینکه انتخابات ۲۸ خرداد، درس‌های زیادی داشت، گفت: همه جناح‌ها بدانند که مردم با هیچ گروهی عهد اخوت نبستند. در ۲۸ خرداد همه اصلاح‌طلب‌ها پشت سر نامزد خود آمدند اما به خاطر عملکرد ضعیف ۸ ساله نتوانستند نظر مردم را جلب کنند. گروهی که رأی آورده نیز بداند که مردم باهوش هستند اگر شما هم به مردم توجه نکنید، مردم ۴ سال بعد به شما در انتخابات نمره خوبی نخواهند داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه قوه مقننه از مناظرات ریاست جمهوری درس بگیرد، اظهار کرد: در همه مناظره‌ها، تقریبا همه نامزدها از فساد و تبعیض گفتند. اولا، این وضعیت شایسته کشوری که ادعای اسلام ناب می‌کند، نیست. از مجلس انتظار می‌رود که در سال جاری قانون مهم شفافیت و تعارض منافع را تصویب کند. هیئت رئیسه سریعا این دو طرح را تصویب کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان همچنین انتقاداتی نسبت به افزایش قیمت مصالح ساختمانی خصوصا سیمان و آهن وارد کرد و به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد که هر چه سریع‌تر قیمت‌ها را کنترل کند.

منبع:ايسنا