پارک گونه های جانوری بومی استان کرمان در رفسنجان احداث می شود

مرداد 25, 1400
2 بازدید

شهردار رفسنجان گغت: پارکی با تصاویر سه بعدی از گونه های جانوری بومی استان کرمان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان در بلوار بعثت ساحلی احداث و راه اندازی می شود. “محمد مختاری” امروز ۱۱ مردادماه با اعلام این خبر اظهار کرد: پارک حاوی تصاویر سه بعدی گونه های جانوری در حاشیه رودخانه […]

پارک گونه های جانوری بومی استان کرمان در رفسنجان احداث می شود

شهردار رفسنجان گغت: پارکی با تصاویر سه بعدی از گونه های جانوری بومی استان کرمان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان در بلوار بعثت ساحلی احداث و راه اندازی می شود.

“محمد مختاری” امروز ۱۱ مردادماه با اعلام این خبر اظهار کرد: پارک حاوی تصاویر سه بعدی گونه های جانوری در حاشیه رودخانه گیودری رفسنجان و در محلی به مساحت بیش از ۱۱ هزار مترمربع اجرا می شود.

وی معرفی و شناسایی گونه های نادر جانوری استان کرمان را از اهداف این مجموعه ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه رفسنجان دارای اولین قرق اختصاصی کشور در منطقه منصورآباد است که به همت نهاد مردمی دوستداران طبیعت حفاظت می شود، طراحی و احداث این مجموعه می تواند بستر مناسبی برای معرفی گونه های مختلف استان کرمان باشد.

مختاری ادامه داد: مجموعه مذکور نمونه کاملی از تصاویر گونه های جانوری بومی استان کرمان را به نمایش گذاشته و محیطی جذاب، زیبا و منحصر به فرد را برای بازدیدکنندگان به وجود آورد.

شهردار رفسنجان یادآور شد: این پارک  نخستین مجموعه نقاشی سه بعدی در کشور است که در مقیاس گوناگون تصویر جانوران بومی و نادر استان کرمان را نمایش می دهد.

منبع:ایسنا