پارک بانوان به عنوان اولویت پیگیری شود

آبان 17, 1400
7 بازدید

ایسنا/همدان فرماندار اسدآباد گفت:مسئول امور بانوان فرمانداری شهرستان مطالبه بانوان اسدآبادی در مورد پارک بانوان را پیگیری کند. سعید کتابی در کارگروه امور بانوان و خانواده اظهار کرد: حضور بانوان در شوراهای اسلامی منتخب شهر اسدآباد ظرفیت و پتانسیل بالایی برای پیگیری مطالبه زنان این شهرستان برای راه اندازی پارک بانوان این  شهر توسط شهرداری خواهد […]

پارک بانوان به عنوان اولویت پیگیری شود

ایسنا/همدان فرماندار اسدآباد گفت:مسئول امور بانوان فرمانداری شهرستان مطالبه بانوان اسدآبادی در مورد پارک بانوان را پیگیری کند.

سعید کتابی در کارگروه امور بانوان و خانواده اظهار کرد: حضور بانوان در شوراهای اسلامی منتخب شهر اسدآباد ظرفیت و پتانسیل بالایی برای پیگیری مطالبه زنان این شهرستان برای راه اندازی پارک بانوان این  شهر توسط شهرداری خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به نقش بی بدیل بانوان در جامعه تصریح کرد: توجه ،تقویت و توسعه  زیرساخت‌های ورزش بانوان یکی از جمله مواردی است که باید در شهرستان به آن اهمیت ویژه ای داده شده و بانوان نیز به مقوله ورزش نگاه جنسیتی نداشته باشند و به ورزش اهمیت دهند.

کتابی با بیان اینکه بانوان باید خود را برای تصدی مسئولیت‌های بالاتر باور کنند، تصریح کرد: امروز زنان جامعه ایران اسلامی توانمندی‌های بالایی برای تصدی پست‌های مختلف از جمله فرماندار، بخشدار، دهیار و دیگر پست‌ها را دارند و اختصاص یکی از معاونت‌های فرمانداری‌ها به بانوان خود گواه این توانمندی آنان است، ضمن اینکه در رابطه با نداشتن دهیار زن در شهرستان اسدآباد دارای گلایه هستیم و باید بانوان روستایی در این زمینه نیز ورود پیدا کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه نرخ رشد باروری کلی شهرستان براساس جمعیت باید ۲.۱درصد باشد و  این درحالیست که در حال حاضر این میزان نرخ رشد باروری در شهرستان ۱.۶ درصد بوده خاطرنشان کرد: صیانت از جمعیت شهرستان برای افزایش نرخ جمعیت در حال پیگیری و در دستور کار دانشکده علوم پزشکی شهرستان قرار دارد.

فرماندار اسدآباد همچنین با تقدیر از مشارکت زنان شهرستان در عرصه های اجتماعی و فرهنگی بویژه در انتخابات پرشور ۱۴۰۰ اظهار کرد: حضور بانوان در عرصه‌ها و فعالیت‌های مختلف پیامدهای بسیار خوب و مثبتی را به همراه داشته و ما باید زمینه‌های مناسب حضور و مشارکت بانوان در صحنه‌های مختلف اجرایی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و دیگر امور مهم را دو چندان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه حضور مثبت و فعال زنان به عنوان قشری اثرگذار، لازمه حرکت در مسیر پیشرفت به شمار می رود گفت: مشارکت زنان یکی از مولفه‌های توسعه پایدار جامعه بوده و فراهم کردن محیط‌های مناسب اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی موجب می شود تا بانوان بیش از پیش راغب شوند در توسعه پایدار جامعه مشارکت کرده و آن را حفظ کنند.

کتابی با اشاره به اینکه نشاط اجتماعی موتور محرکه جامعه است،تصریح کرد: بسط و گسترش روحیه نشاط، امیدواری، اعتماد اجتماعی و هنجارهای اجتماعی از اولویت‌هایی است که باید حائز اهمیت قرار گیرد.
وی در پایان یکی از مهمترین وظایف کارگروه زن و خانواده را شناسایی مسائل و مشکلات زنان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تلاش برای حل مشکلات و توانمندسازی بانوان دانست و از اعضای کارگروه خواست نهایت اهتمام خود را در حل معضلات حوزه بانوان بکار گیرند.

منبع:ایسنا