پارلمان لهستان قانون منع استرداد اموال قربانیان هولوکاست به خانواده‌هایشان را تصویب کرد

مرداد 21, 1400
2 بازدید

پارلمان لهستان روز چهارشنبه قانونی را تصویب کرد که به موجب آن عملا بازیابی اموال تصرف شده توسط نازی‌ها در زمان جنگ جهانی دوم از سوی بازماندگان هولوکاست در این کشور را منع می‌کند.  به نقل از تایمز اسرائیل، نمایندگان پارلمان لهستان روز چهارشنبه قانون دیگری را تصویب کردند که بازیابی اموال تصرف شده توسط […]

پارلمان لهستان قانون منع استرداد اموال قربانیان هولوکاست به خانواده‌هایشان را تصویب کرد

پارلمان لهستان روز چهارشنبه قانونی را تصویب کرد که به موجب آن عملا بازیابی اموال تصرف شده توسط نازی‌ها در زمان جنگ جهانی دوم از سوی بازماندگان هولوکاست در این کشور را منع می‌کند.

 به نقل از تایمز اسرائیل، نمایندگان پارلمان لهستان روز چهارشنبه قانون دیگری را تصویب کردند که بازیابی اموال تصرف شده توسط نازی‌ها در زمان جنگ جهانی دوم توسط بازماندگان هولوکاست در این کشور را منع می‌کند. پیش از این علاوه بر اسرائیل، ایالات متحده نیز از دولت لهستان خواسته بود تا مانع تصویب این لایحه شود.

دولت رژیم صهیونیستی از دولت لهستان بار دیگر خواست این قانون را لغو کند. به طوریکه اعضای کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) هشدار دادند، این قانون نجات یافتگان و نوادگان قربانیان هولوکاست را از حقوق و اموال مسروقه‌شان محروم خواهد کرد.

یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این قانون گفت، اسرائیل هرگز بر سر هولوکاست سازش نخواهد کرد.

او افزود: لهستان بداند لغو این قانون اقدامی درست است که باید انجام شود.

رسانه‌های اسرائیلی اشاره کرده بودند، در سایه این قانون بحرانی دیپلماتیک بین تل‌آویو و ورشو شکل گرفته است به طوریکه ورشو تعیین سفیر جدید اسرائیل در خاک خود را به تعویق می‌اندازد.

 

منبع: ايسنا