پارلمان برزیل طرح بازگشت به رای‌گیری کاغذی را رد کرد

مرداد 20, 1400
65 بازدید

پارلمان برزیل پیش ‌نویس متمم قانون اساسی برای کنار گذاشتن ماشین‌های رای‌گیری الکترونیکی به نفع رای‌های چاپ شده را به دلیل آسیب‌پذیری ذاتی این روش رد کرده است.  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اقدام از سوی پارلمان برزیل ضربه‌ای به تلاش‌های ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور برای تغییر سیستم رای‌گیری محسوب می‌شود. نمایندگان […]

پارلمان برزیل طرح بازگشت به رای‌گیری کاغذی را رد کرد

پارلمان برزیل پیش ‌نویس متمم قانون اساسی برای کنار گذاشتن ماشین‌های رای‌گیری الکترونیکی به نفع رای‌های چاپ شده را به دلیل آسیب‌پذیری ذاتی این روش رد کرده است.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اقدام از سوی پارلمان برزیل ضربه‌ای به تلاش‌های ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور برای تغییر سیستم رای‌گیری محسوب می‌شود.

نمایندگان پارلمان برزیل اعلام کردند: از آنجا که ۳۰۸ رای لازم به دست نیامد، پیشنهاد برای متمم قانون اساسی رد شد.

پیشنهاد رئیس جمهور بر چاپ اجباری رای کاغذی برای رای دهندگان در انتخابات و همه‌پرسی دلالت داشت.

پس از این رای‌گیری، آرتور لیرا، رئیس پارلمان برزیل از قانونگذاران بابت رفتار دموکراتیک‌شان تشکر و ابراز امیدواری کرد که این مساله در ارتباط با رای‌های کاغذی در نهایت تمام شود.

بولسونارو بارها سیستم رای‌گیری الکترونیکی برزیل را مورد انتقاد قرار داده بود که در ۱۹۹۶ معرفی و به کار گرفته شد و تنها روش رای‌گیری از آن تاریخ به شمار می‌رود.

در سوم اوت ۲۰۲۱، دیوان عالی برزیل تحقیقات درباره ادعاهای رئیس جمهور مبنی بر آسیب پذیری سیستم رای‌گیری الکترونیکی برزیل در برابر تقلب و شخص بولسونارو را به دلیل انتشار اخبار جعلی آغاز کرد.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲، بولسونارو از سیستم مختلطی حمایت می‌کند که در آن پس از رای‌گیری مردم به صورت الکترونیکی، برگه‌ها چاپ می‌شوند تا شمارش عادلانه‌تر شود.

منبع: ايسنا