ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی شهرداری به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

آذر 22, 1400
7 بازدید

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های این سازمان به مناسبت ایام ولادت حضرت علی(ع) را تشریح کرد و گفت: این مجموعه‌برنامه‌ها با عنوان «با تو خوشبختم» برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری ویژه‌برنامه‌های ایام ولادت حضرت علی(ع)‌و روز پدر با عنوان « با […]

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های این سازمان به مناسبت ایام ولادت حضرت علی(ع) را تشریح کرد و گفت: این مجموعه‌برنامه‌ها با عنوان «با تو خوشبختم» برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری ویژه‌برنامه‌های ایام ولادت حضرت علی(ع)‌و روز پدر با عنوان « با تو خوشبختم» از روز گذشته ۵ اسفند ماه خبر داد و در تشریح این برنامه‌ها گفت: همایش نیم‌روزه «با تو خوشبختم» با حضور پدران و فرزندان نوجوان با هدف آموزش و تقویت ارتباط موثر بین پدران و فرزندان در خانواده به مدت یک هفته از ۷ تا ۱۴ اسفند در فرهنگ‌سرای خاوران برگزار می‌شود. این اردوی نیم‌روزه در سه بخش نشست‌های روانشناسی با موضوع؛ چگونه پدر خوبی باشیم، مسابقه‌های ورزشی و سرگرمی و پخش فیلم برگزار می‌شود.

فاطمیان‌پور در ادامه به کمپین «یکشنبه‌های علوی» اشاره کرد و افزود: این کمپین با هدف ترویج مفاهیم و حکمت‌های علوی در زندگی روزمره، از ولادت امام علی(ع) تا عید غدیر برگزار می‌شود. در این کمپین علاوه بر ایجاد صفحه‌های مجازی و تولید و انتشار پست‌های گرافیکی با مضمون حکمت‌های کوتاه از نهج‌البلاغه، «بر لوح جان» که شامل گل طبیعی و کارت‌هایی با متن نهج‌البلاغه است، با مشارکت‌ کانون‌های مردمی، هر یکشنبه در اماکن مختلف سطح شهر تهران توزیع می‌شود.

وی افزود: به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و با هدف ایجاد فضای شادی و جنش در سطح شهر تهران، ویژه‌برنامه «کوچه‌های علوی» در سه بخش؛ راه‌اندازی کاروان سیار دف نوازی و مداحی در کوچه‌ها، برگزاری مراسم مولودی خوانی و مدیحه سرایی نوجوانان در کوچه‌ها و نصب پرچم یا علی بر سر در منازل شهر تهران از ۵ تا ۸ اسفند برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری با اشاره به برگزاری مسابقه‌های مختلف گفت: مسابقه خوشنویسی«سلام علوی» با موضوع اسما مبارک حضرت علی(ع) با مشارکت انجمن خوشنویسان ایران اجرا می‌شود. زمان برگزاری این مسابقه از روز ولادت امام علی(ع) تا روز مبعث است و همچنین در شب مبعث آثار برگزیده معرفی و جوایزی به آن‌ها اهدا می‌شود. همچنین مسابقه شعر «عین علی(ع)» با موضوع مدح این امام بزرگوار از ۷ تا ۲۳ اسفند برگزار می‌شود. همچنین در حوزه کتاب، مسابقه کتابخوانی «کتاب ماه» بر اساس کتاب «بهشت فراموش‌شده» در شبکه شاد ویژه کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین مسابقه هنری «مادرانه پدرانه» به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زهرا (س) و حضرت علی(ع) و تکریم جایگاه مادر و پدر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های صوتی و تصویری با محتوای شعر، دلنوشته، موشن، انیمیشن و… به دبیرخانه ارسال کنند.

فاطمیان‌پور گفت: وبینار «غدیر و ولایت» با هدف تبیین جایگاه حضرت علی(ع) و پاسخ به شبهات درباره این امام بزرگوار، از ۷ تا ۹ اسفند به صورت مجازی از شبکه‌های مجازی فرهنگ‌سراها و مراکز سازمان فرهنگی هنری منتشر می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ارج نهادن به جایگاه پدر در روز ولادت حضرت علی (ع)‌گفت: مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۶  همزمان با میلاد حضرت علی(ع) در قالب ویژه‌برنامه «پدرانه» به دیدار پدران سالمند در آسایشگاه‌های توانبخشی و روستاهای اطراف تهران می‌رود و با اهدای گل پای حرف‌ها و خواسته‌های آن‌ها می‌نشیند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، فاطمیان‌پور در پایان به نماهنگ «۱۳ خوش یمن» اشاره کرد و در توضیح آن گفت: این نماهنگ توسط مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۱ تولید و در روز ولادت حضرت علی(ع) در فضای مجازی منتشر می‌شود. شعر، ملودی، تنظیم و میکس این قطعه با ظرفیت داخلی فرهنگ‌سرای رازی تهیه و تولید شده است.

منبع:ایسنا