وضعیت کرونایی استان بوشهر تا شرایط آرمانی فاصله زیادی دارد

مرداد 18, 1400
39 بازدید

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: این استان در شرایط بحرانی کرونا قرار دارد، در روزهای اخیر مذاکراتی با برخی مسئولین کشوری انجام گرفت که شرایط مقداری بهتر شد اما با شرایط آرمانی خیلی فاصله داریم.  نشست ائمه جمعه استان بوشهر با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در […]

وضعیت کرونایی استان بوشهر تا شرایط آرمانی فاصله زیادی دارد

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: این استان در شرایط بحرانی کرونا قرار دارد، در روزهای اخیر مذاکراتی با برخی مسئولین کشوری انجام گرفت که شرایط مقداری بهتر شد اما با شرایط آرمانی خیلی فاصله داریم.

 نشست ائمه جمعه استان بوشهر با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به شکل ارتباط تصویری برگزار شد.

آیت الله صفایی بوشهری در این نشست بیان کرد: اگر امام حسین(ع) و نهضت عاشورا نبود، از اسلام تنها اسمی می‌ماند و از محتوای آسمانی آن خبری نبود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع پایتخت قرآنی ایران، تصریح کرد: ابتدای سال با توجه به ایام انتخابات و عدم فعالیت کافی بر روی پایتخت قرآنی بودن استان بوشهر، لازم است از این به بعد بر روی این موضوع خیلی فعالیت کنیم (فعالیت های ملی و استانی) و مصوباتی که پیش از این تنظیم شده هر چه زودتر در هر منطقه توسط ائمه جمعه اجرایی شوند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به وضعیت حاد استان بوشهر در بحث بیماری کرونا، بیان کرد: استان بوشهر با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا، در یک شرایط بحرانی قرار دارد و بخاطر تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان ها و کمبود کادر درمان و اقلام دارویی و پزشکی در روزهای اخیر مذاکراتی با برخی مسئولین کشوری انجام گرفت که شرایط مقداری بهتر شد اما با شرایط آرمانی خیلی فاصله داریم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: در زمینه مدیریت بیماری کرونا باید در نحوه مدیریت درمانی و بهداشتی، نوسازی فکر انجام گیرد که این وظیفه مسئولان است و از سوی دیگر گسترش فرهنگ بهداشت توسط مردم است که باید مراعات شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به آغاز ماه محرم و برنامه های این ماه، اظهار کرد: در برگزاری مراسمات عزاداری ماه محرم در شرایط کنونی و با توجه به گرمای هوا لازم است با برنامه ریزی مناسب، دستورالعمل های بهداشتی به طور کامل مراعات شود.

منبع: ايسنا