وضعیت وخیم ۴۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

مرداد 21, 1400
53 بازدید

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از کل بیماران بستری در بیمارستان‌های فارس ، وضعیت ۴۱۳ بیمار مبتلا به کروناویروس وخیم گزارش شده است. سید روح الله حسینی پنجشنبه ۲۱ مرداد به خبرنگاران، با اعلام این که ۶۳۶ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علائم کروناویروس طی بیست و […]

وضعیت وخیم ۴۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از کل بیماران بستری در بیمارستان‌های فارس ، وضعیت ۴۱۳ بیمار مبتلا به کروناویروس وخیم گزارش شده است.

سید روح الله حسینی پنجشنبه ۲۱ مرداد به خبرنگاران، با اعلام این که ۶۳۶ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علائم کروناویروس طی بیست و چهار ساعت منتهی به صبح امروز  در بیمارستان های استان، بستری شده اند، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم بستری در فارس را ۴۸۱۵ نفر ذکر کرد.

او اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۳۸ هزار و ۹۷۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۴۲ هزار و ۴۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۳۴ هزار و ۶۲۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۵ هزار و ۵۷۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۶۷ هزار و ۶۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۳۲۱ هزار و ۸۶۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

حسینی با بیان اینکه ۳۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۵۳۵ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد: بیاییم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرر و دورهمی های خانوادگی، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنیم.

منبع: ايسنا