وضعیت قرمز کرونا در سنندج رستوران‌ها را تعطیل کرد

مرداد 20, 1400
39 بازدید

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونا در سنندج فعالیت رستوران‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذای بیرون‌ بر از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شدت بیشتری نظارت می‌شود. آرزو فلاحی اظهار کرد: تشدید روند اقدامات نظارتی بر فعالیت اصناف مختلف بویژه مراکز عرضه مواد غذائی، انبارها و مراکز […]

وضعیت قرمز کرونا در سنندج رستوران‌ها را تعطیل کرد

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونا در سنندج فعالیت رستوران‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذای بیرون‌ بر از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شدت بیشتری نظارت می‌شود.

آرزو فلاحی اظهار کرد: تشدید روند اقدامات نظارتی بر فعالیت اصناف مختلف بویژه مراکز عرضه مواد غذائی، انبارها و مراکز پخش عمده به صورت خاص همچنان در دستور کار بازرسین مرکز بهداشت سنندج قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: در سه روز گذشته 14 گشت مشترک ستادی از 63 واحد صنفی و در سطح بازدیدهای صورت گرفته توسط کارشناسان مراکز محیطی 477 صنف مختلف، اماکن ورزشی و مجتمع پزشکی مورد بازرسی و بازدید قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به بازدید از مراکز تهیه و عرضه مواد غذائی آماده، مراکز تهیه آبمیوه، بستنی و رستوران‌ها اشاره داشت و گفت: با توجه به وضعیت رنگ بندی شهر سنندج وحساسیت ویژه بر فعالیت مراکز یاد شده، از 208 مکان مرتبط با مراکز مذکور و مشابه در این مدت مورد بازرسی صورت گرفته و 12 مورد از مواد غذائی در این محل‌ها جهت تایید سلامت موادتهیه شده مورد نمونه برداری قرار گرفته است.

فلاحی ضمن اشاره به کشف وضبط 317 کیلو گرم مواد غذائی غیر قابل مصرف توسط بازرسین این مرکز در مدت یاد شده افزود: در این بازدیدها 32 مورد اخطاریه 24 ساعته بهداشتی به متصدیان مراکز خاطی صادر شده که الزاما نسبت به رفع نواقص موجود در زمان تعیین شده اقدام نمایند.

وی در زمینه کنترل کیفیت وسلامت نان شهر سنندج اذعان کرد: در این مدت سه مورد نان خبازی‌ها از نظر تعیین میزان نمک موجود در نان و عدم استفاده از جوش شیرین مورد نمونه برداری قرارگرفته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات نظارتی بر بهبود کیفیت آب شرب شهری گریزی زد و گفت: در مدت یاد شده 220 مورد تست کلر سنجی و 39 مورد نمونه برداری کنترل سلامت آب در نقاط مختلف شهری و روستاهای تابعه در راستای نظارت بر بهبود کیفیت آب شهر سنندج توسط بازرسین این مرکز به انجام رسیده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از رابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فلاحی یادآور شد: 29 مورد اخطاریه های صادر شده گذشته و سه مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه 190 توسط همکاران بهداشت محیط در این مدت جهت حصول نتیجه مطلوب مورد پیگیری قرار گرفته است.

فلاحی در زمینه حساسیت های ویژه بر انبارها و مراکز عمده عرضه مواد غذائی خام و بسته بندی شده و همچنین صنوفی که اقدام به تهیه و طبخ مواد غذائی به صورت بیرن بر، رستوران و یا مراکزمشابه هستند گفت : اکنون با توجه به وضعیت قرمز سنندج از لحاظ کرونا و به موازات این مهم فعالیت‌های نظارتی در تمام زمینه های مرتبط با این مرکز و نظارت بر فعالیت گروه‌های مختلف شغلی با شدت و حساسیت ویژه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در سه روز گذشته تعداد زیادی از مراکز عمده عرضه مواد غذائی و همچنین گروه غذاخوری ها و رستوران‌ها که غالباً به صورت ارایه غذا به صورت بیرون بر فعالیت دارند مورد بازرسی قرار گرفته و در صورت لزوم موارد قانونی و لازم به متصدیان مربوطه ابلاغ شده و با مشاهده هر گونه قصور، کوتاهی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برابر قانون اقدام خواهد شد.

فلاحی در پایان به فعالیت های صورت گرفته در زمینه نمونه گیری از شهروندان سنندجی در خصوص ابتلا به بیماری کرونا در مراکزی که به این منظور در نظر گرفته شده گریزی زد و افزود: تعداد 353 نفر از همشهریان سنندجی در سه روز گذشته از نظر ابتلا به بیماری کرونا در مراکز یاد شده مورد نمونه بردای و تست قرار گرفته اند.