وضعیت بحرانی کرونا در اردبیل / ۱۲۴ بستری و ۵ فوتی

مرداد 25, 1400
6 بازدید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۵ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند. شهرام حبیب‌زاده ۱۵ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۴ بیمار جدید مبتلا […]

وضعیت بحرانی کرونا در اردبیل / ۱۲۴ بستری و ۵ فوتی

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۵ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

شهرام حبیب‌زاده ۱۵ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۵ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

وی با افزود: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز۲۳۰ هزار و ۹۶۶ واکسن بوده است که از این تعداد ۱۸۸ هزار و ۲۲۹ واکسن مربوط به نوبت اول و ۴۲ هزار و ۷۳۷ واکسن مربوط به نوبت دوم می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۸۰ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۶۱۳ نفر است که از این تعداد ۸۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU قرار دارند.

به گفته وی، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، اصلاندوز، گرمی، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بیله‌سوار، نمین، سرعین، نیر و کوثر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

منبع:ایسنا