وزیر راه و شهرسازی: طبق پروتکل های وزارت بهداشت در تعطیلات نوروز عمل می کنیم

آذر 22, 1400
11 بازدید

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هر موضعی که از سوی وزارت بهداشت به عنوان پروتکل اعلام شود را اجرا می کنیم. به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در  گفت: وظیفه ما است که برای نوروز ناوگان و زیر ساخت هایمان مهیا باشد؛ وظیفه ما امادگی در این حوزه است اما […]

وزیر راه و شهرسازی: طبق پروتکل های وزارت بهداشت در تعطیلات نوروز عمل می کنیم

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هر موضعی که از سوی وزارت بهداشت به عنوان پروتکل اعلام شود را اجرا می کنیم.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در  گفت: وظیفه ما است که برای نوروز ناوگان و زیر ساخت هایمان مهیا باشد؛ وظیفه ما امادگی در این حوزه است اما طبق ستاد کلی کرونا عمل می کنیم. هرچیزی که به عنوان پرتکل به ما بدهند همان را اجرا می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد : کسی که تست مثبت کرونا داشته باشد را در هیچ جا پذیرش نمی کنند، هیچ کسی حق نداد پروتکل ها را نقض کند. وزارت بهداشت در تمام مرزها و پایانه های حملی و نقلی حضور دارد.

وی توضیحاتی در رابطه با محدودیت ظرفیت حمل و نقل عمومی کشور ارائه کرد و گفت: برنامه ما این است که برای هواپیما، قطار و اتوبوس با توجه به محدودیت های ایجاد شده مردم دچار کمبود صندلی نشوند.

اسلامی در رابطه با مسکن های تخریبی و تعمیری به جا مانده از زلزله سی سخت نیز اظهار کرد: کل خانه های تخریبی کم تر از ۷۰۰ دستگاه هستند . ۳۰۰۰ دستگاه هم منزل تعمیری است. ما به مردم در هنگام بروز حوادثی مانند زلزله می گوییم بیایند و همه وسایلی که می خواهند را جمع کنند و بعد آوار برداری را شروع می کنیم.

وی افزود: این آوار برداری از دیروز شروع شد و پرداخت بیست میلیون برای اسکان اضطراری هم شروع شده است. نکته مهم زمان بندی است که رئیس جمهور بر آن تاکید دارند. تعدادی از مسکن های تعمیری خیلی زود تا شب عید تحویل داده می شود.،اما زمان تحویل منازل تخریبی به خود مالک و مشارکت کننده هم ربط دارد. فرایند اخذ وام و پروانه ساخت یک جا صورت می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با آخرین گزارش های اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: گزارش های مربوطه در رابطه با بازخوانی هواپیمای اوکراینی را برای امریکا و فرانسه و کانادا و اوکراین ارسال کرده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه پروژه هایی که در مسکن مهر داشتیم را ادامه داده‌ایم، افزود: تا کنون ۳۳هزار واحد در مسکن مهر را ارائه دادیم و ۳۹ هزارتا باقی مانده تا با تحویلش پرونده مسکن مهر بسته شود. عمده این مسکن ها در رابطه با پرونده هایی است که عمدتا به دعوای تعاونی ها بر می گردد؛ در حال رفع مشکلات آن‌ها هستیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا