وزیر دفاع انگلیس: خروج آمریکا از افغانستان مشکلات زیادی ایجاد می‌کند/ القاعده برمی‌گردد

مرداد 22, 1400
69 بازدید

وزیر دفاع انگلیس امروز (جمعه) گفت، تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از افغانستان مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند که جامعه بین‌الملل باید با آن روبه‌رو شود.   به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس گفت: من به صورت علنی به این مساله انتقاد دارم. خروج نیروهای آمریکایی یک تصمیم از […]

وزیر دفاع انگلیس: خروج آمریکا از افغانستان مشکلات زیادی ایجاد می‌کند/ القاعده برمی‌گردد

وزیر دفاع انگلیس امروز (جمعه) گفت، تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از افغانستان مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند که جامعه بین‌الملل باید با آن روبه‌رو شود.

  به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس گفت: من به صورت علنی به این مساله انتقاد دارم. خروج نیروهای آمریکایی یک تصمیم از سوی دولت این کشور است و به واشنگتن مربوط می‌شود اما از نظر استراتژیک، این روند مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد که رسیدگی به آن برای جامعه بین‌الملل بسیار دشوار است.

وی ادامه داد، افغانستان در حال تبدیل شدن به یک کشور شکست خورده و وارد شدن به ورطه جنگی داخلی است که در آن، گروه‌های شبه‌نظامی نظیر القاعده می‌توانند ظهور کنند و احتمالا بار دیگر تهدیدی برای غرب خواهد بود.

والاس ادامه داد: من کاملا نگران این هستم که افغانستان به محلی برای حضور شبه نظامیان بدل شود. القاعده احتمالا برمی‌گردد. غرب باید بفهمد که نمی‌تواند بلافاصله اوضاع کشورهایی چون افغانستان را درست کند بلکه باید اوضاع را در این کشورها مدیریت کند. اگر طالبان به القاعده پناه دهد، ما می‌توانیم برگردیم.

وزیر دفاع انگلیس همچنین گفت، قندهار و لشکرگاه اکنون در دست طالبان است.

منبع: ايسنا