وزیر خارجه ونزوئلا: سفیر غیرمقیم آمریکا در کاراکاس، فرمانده نیروهای جناح اپوزیسیون است

آذر 23, 1400
4 بازدید

وزیر خارجه ونزوئلا گفته، سفیر غیر مقیم آمریکا در کاراکاس که از کلمبیا کار می‌کند،‌ فرمانده نیروهای جناح راستی در ونزوئلا است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا در توئیتی نوشت: جیمز استوری، سفیر آمریکا در ونزوئلا به فعالیتش به عنوان فرماندهی نیروهای جناح راستی ونزوئلا ادامه […]

وزیر خارجه ونزوئلا: سفیر غیرمقیم آمریکا در کاراکاس، فرمانده نیروهای جناح اپوزیسیون است

وزیر خارجه ونزوئلا گفته، سفیر غیر مقیم آمریکا در کاراکاس که از کلمبیا کار می‌کند،‌ فرمانده نیروهای جناح راستی در ونزوئلا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا در توئیتی نوشت: جیمز استوری، سفیر آمریکا در ونزوئلا به فعالیتش به عنوان فرماندهی نیروهای جناح راستی ونزوئلا ادامه می‌دهد. او وارث یک نقش ناراحت کننده از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ‌آمریکاست. همچنین ناراحت کننده است که یک اپوزیسیون اجازه دهد تا چنین شخصیت بی موردی فرماندهی‌اش را برعهده داشته باشد.

پیشتر، خورخه رودریگز، رئیس پارلمان ونزوئلا دستورکار نشست‌هایی را با رهبران اپوزیسیون در بوگوتا منتشر کرد که از روز دوشنبه آغاز شده و تا ۲۵ فوریه در محل اقامت جیمز استوری در بوگوتا برگزار می‌شود. این دستور کار شامل ۹ ساعت جلسات گفتگو با واشنگتن می‌شود.

جیمز استوری در حال حاضر به عنوان سفیر ایالات متحده در ونزوئلا خدمت می‌کند اما به طور موقت در واحد امور ونزوئلا از وزارت امور خارجه واقع در سفارت ایالات متحده در بوگوتا، کلمبیا مستقر است.

همچنین وزارت خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای، تحریم‌های اتحادیه اروپا را علیه ۱۹ تن از مقام‌های این کشور رد کرد و گفت: جمهوری بولیواری ونزوئلا تصمیم شورای اتحادیه اروپا را در اعمال تحریم علیه ۱۹ مقام ونزوئلایی از جمله مقام‌ها و قضات ارشد و عالی رتبه کشور رد می‌کند.

شورای اروپایی روز دوشنبه ۱۹ مقام ونزوئلایی را بابت دست داشتن در “تضعیف دموکراسی و اجرای قانون” در این کشور آمریکای لاتین در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

این اقدام بر اساس نتیجه گیری نشست ۲۵ ژانویه سال جاری میلادی شورای روابط خارجی این بلوک انجام شده است.

منبع:ایسنا