وزیر خارجه عراق: از نظارت اروپا بر انتخابات پیش‌رو استقبال می‌کنیم

مرداد 17, 1400
19 بازدید

وزیر خارجه عراق در جریان دیدار با همتای هلندی‌اش اعلام کرد که کشورش از نظارت اتحادیه اروپا بر انتخابات پارلمانی آتی استقبال می‌کند. به نقل از سومریه نیوز، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که فؤاد حسین، وزیر خارجه این کشور در حاشیه نشست شورای امور خارجه وزرای خارجه اتحادیه اروپا با سیکرد کاخ، […]

وزیر خارجه عراق: از نظارت اروپا بر انتخابات پیش‌رو استقبال می‌کنیم

وزیر خارجه عراق در جریان دیدار با همتای هلندی‌اش اعلام کرد که کشورش از نظارت اتحادیه اروپا بر انتخابات پارلمانی آتی استقبال می‌کند.

به نقل از سومریه نیوز، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که فؤاد حسین، وزیر خارجه این کشور در حاشیه نشست شورای امور خارجه وزرای خارجه اتحادیه اروپا با سیکرد کاخ، همتای هلندی‌اش دیدار و گفت وگو کرد.

طبق این بیانیه، دو طرف در این دیدار درباره راه های تقویت روابط میان دو طرف رایزنی کردند.

فؤاد حسین در جریان این دیدار بر برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر تاکید کرد و گفت که کشورش منتظر حمایت اعضای اتحادیه اروپا برای نظارت بر این انتخابات است تا شفافیت آن تضمین شود.

دو طرف همچنین درباره ضرورت همکاری و هماهنگی در زمینه حقوق بشر از طریق شورای حقوق بشر در ژنو تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه عراق همچنین بر پایبندی کشورش به ارزش‌های مربوط به حقوق بشر و تلاش آن برای همکاری با جامعه بین الملل در این زمینه تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار همچنین به موضوع حذف نام عراق از فهرست کمیساریای اتحادیه اروپا برای کشورهای خطرناک در زمینه پولشویی و تامین مالی تروریسم پرداختند.

منبع:ايسنا