ورکشاپ «مقدمه‌ای بر خودروهای خودران» برگزار می‌شود

مرداد 25, 1400
2 بازدید

انجمن علمی دانشجویی رباتیک و مکاترونیک دانشگاه الزهرا (س) با همکاری کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران، ورکشاپ «مقدمه‌ای بر خودروهای خودران» را برگزار می‌کند.  خودروی هوشمند وسیله‌ای است که قادر به حس کردن محیط اطراف خود بوده و بدون نیاز به دخالت انسان می‌تواند فعالیت کند. در خودروهای خودران (که گاهی به آنها خودروی […]

ورکشاپ «مقدمه‌ای بر خودروهای خودران» برگزار می‌شود

انجمن علمی دانشجویی رباتیک و مکاترونیک دانشگاه الزهرا (س) با همکاری کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران، ورکشاپ «مقدمه‌ای بر خودروهای خودران» را برگزار می‌کند.

 خودروی هوشمند وسیله‌ای است که قادر به حس کردن محیط اطراف خود بوده و بدون نیاز به دخالت انسان می‌تواند فعالیت کند. در خودروهای خودران (که گاهی به آنها خودروی مستقل، خودمختار یا بدون راننده نیز گفته می‌شود) ترکیبی از حس‌گرها، دوربین‌ها، رادار و هوش مصنوعی (AI) برای تردد بین دو نقطه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تکنولوژی‌ هوش مصنوعی قدرت سیستم‌های خودران را تامین می‌کند. شرکت‌های توسعه دهنده اتومبیل خودران حجم انبوهی از داده‌هایی که از سیستم‌های بازشناسی تصویر دریافت می‌کنند را در کنار فناوری‌های یادگیری ماشین (ML) و شبکه‌های عصبی (neural networks) استفاده می‌کتند تا سیستم‌هایی بسازند که بتوانند به صورت خودمختار رانندگی کنند.

این خودروها شبکه‌های عصبی الگوها یا پترن‌های داده را شناسایی و از آن برای ایجاد الگوریتم‌های یادگیری ماشین استفاده می‌کنند. این داده‌ها شامل تصاویر دوربین‌هایی می‌شود که شبکه‌های عصبی از روی آنها یاد می‌گیرند نورهای ترافیکی، درختان، موانع، عابران پیاده، علائم راهنمایی و رانندگی، و بخش‌های دیگر هر محیط فرضی رانندگی را مورد شناسایی قرار دهند.

این برنامه با ارائه  امیرمهدی ظریف، روز دوشنبه ۲۵ مرداد، ساعت ۱۵ الی ۱۸ ، به صورت آنلاین برای  دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام در این برنامه به شناسه ALZ_robotics_admin@ مراجعه کنند.

منبع: ايسنا