ورود سامانه بارشی به فارس/ کاهش محسوس دما

آبان 24, 1400
1 بازدید

  مدیرکل هواشناسی فارس از فعالیت یک سامانه بارشی از فردا سه‌شنبه ٢٥ آبان در مناطق شمالی و مرکزی این استان خبر داد. مهرداد قطره‌سامانی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: این سامانه روز چهارشنبه ۲۶ آبان مناطق شمالی استان فارس را درگیر بارش خواهد کرد و در ساعت‌های شب موجب کاهش محسوس دما می‌شود. او افزود: روز پنج‌شنبه […]

ورود سامانه بارشی به فارس/ کاهش محسوس دما

  مدیرکل هواشناسی فارس از فعالیت یک سامانه بارشی از فردا سه‌شنبه ٢٥ آبان در مناطق شمالی و مرکزی این استان خبر داد.

مهرداد قطره‌سامانی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: این سامانه روز چهارشنبه ۲۶ آبان مناطق شمالی استان فارس را درگیر بارش خواهد کرد و در ساعت‌های شب موجب کاهش محسوس دما می‌شود.

او افزود: روز پنج‌شنبه ۲۷ آبان نیز شاهد تداوم کاهش دما به ویژه در مناطق شمالی استان فارس خواهیم بود و نهایتا این سامانه روز جمعه ۲۸ آبان از آسمان استان خارج می‌شود.

مدیرکل هواشناسی فارس اضافه کرد: بارش باران، بارش برق در مناطق مرتفع و سردسیر، کاهش دما و بارش تگرگ ناشی از ورود این سامانه پیش‌بینی می‌شود.

قطره‌سامانی با تاکید بر جدی گرفتن توصیه‌های لازم از مردم این مناطق خواست که با توجه به لغزندگی جاده‌ها در مناطق تحت تاثیر، احتمال آبگرفتگی معابر و یخ زدگی جاده‌های کوهستانی در انجام فعالیت‌های کوهنوردی، در عبور از جاده‌های کوهستانی و در تردد جاده‌ای احتیاط کنند.

مدیرکل هواشناسی فارس عنوان کرد: به دلیل کاهش دما، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

منبع: ايسنا