ورزش همگانی در سال ۱۴۰۰ نیازمند ۲۰ میلیارد تومان بودجه

مرداد 17, 1400
86 بازدید

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی می‌گوید اجرای برنامه های ورزش همگانی در سال ۱۴۰۰، نیازمند ۲۰ میلیارد تومان بودجه است.  افشین ملایی در مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در توسعه ورزش همگانی، اظهار کرد: از اعضای مجمع و روسای هیات‌ها درخواست می‌کنیم تعامل با رسانه‌ها به عنوان بازوی اصلی […]

ورزش همگانی در سال ۱۴۰۰ نیازمند ۲۰ میلیارد تومان بودجه

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی می‌گوید اجرای برنامه های ورزش همگانی در سال ۱۴۰۰، نیازمند ۲۰ میلیارد تومان بودجه است.

 افشین ملایی در مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در توسعه ورزش همگانی، اظهار کرد: از اعضای مجمع و روسای هیات‌ها درخواست می‌کنیم تعامل با رسانه‌ها به عنوان بازوی اصلی ورزش برای رشد و توسعه رشته‌های مختلف را در دستور کار قرار دهند.
چالش بزرگ کم تحرکی و اضافه وزن در جامعه ایرانی
وی ادامه داد: توجه بیشتر رسانه‌ها به ورزش همگانی با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد و هیچ اولویتی بالاتر از سلامتی مردم نیست و به همین دلیل تاکید می‌کنم که باید تعامل با رسانه‌ها در جهت تامین سلامت مردم جزو اولویت‌های مسئولان باشد.
ملایی با بیان اینکه امروز جامعه با چالش بزرگ کم تحرکی و اضافه وزن مواجه شده و سلامت مردم به خطر افتاده است، گفت: هیچ موضوعی نمی‌تواند مهم‌تر از این باشگاه که بتوانیم به سلامت مردم کمک کنیم و به همین دلیل باید ورزش همگانی در رسانه‌ها بیشتر دیده شود و آگاهی بخشی لازم نیز در این زمینه صورت گیرد.
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی در ادامه گزارشی از اجرای طرح‌ها و برنامه‌های این فدراسیون در سال گذشته ارائه کرد و گفت: سال گذشته از آن جایی که کرونا زندگی و سلامت مردم را تهدید کرده بود تلاش کردیم با اجرای طرح ها و برنامه هایی برای ورزش در خانه به رفع کم تحرکی مردم کنیم.
وی با اشاره به همراهی و همکاری وزارت ورزش و معاونت توسعه ورزش همگانی این وزارتخانه با فدراسیون ورزش های همگانی، خاطرنشان کرد: با توجه به طرح‌ها و اقداماتی که فدراسیون برای تامین سلامت مردم در دوره کرونا انجام داده بود در ارزیابی صورت گرفته از سوی وزارت ورزش نمره ۱۰۰ به ما اختصاص پیدا کرد و به عنوان فدراسیون اول معرفی شدیم.
برنامه‌های ورزش همگانی در سال ۱۴۰۰
رییس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ سالی برای آغاز فعالیت‌های نوین در ورزش همگانی کشور و ثبات برنامه‌ها است، عنوان کرد: کمپ‌هایی مثل شهاب دانایی، دوره رهبران سبک زندگی فعال ویژه بانوان، طرح توسعه آکادمی استان ها، رونمایی از اعضا برند تندرستی باشگاه های سلامت محور، توسعه شهرهای فعال، طرح مدیریت یکپارچه اماکن و فضای ورزش کشور جهت توسعه ورزش محله محور، راه اندازی باشگاه های مجازی ورزش همگانی، لیگ ۱۴۰۰ تندرستی، پایش ملی سنجش فعالیت های بدنی و ورزش همگانی، توسعه شبکه سازمان‌های ورزشی شهرداری و دهیاری‌های سراسر کشور را برای سال جاری در نظر گرفته‌ایم که براساس برآورد صورت گرفته نیاز به ۲۰ میلیارد تومان بودجه داریم.
منبع: ايسنا