ورزشکار ۱۲ ساله سوری شگفتی ساز المپیک می‌شود؟

مرداد 22, 1400
78 بازدید

همه نگاه‌ها در روزهای نخست بازی‌های المپیک 2020 به پینگ پنگ باز ۱۲ ساله سوری است.  به نقل از تایمز، در طول تاریخ بازی‌های المپیک نمونه‌های بی‌شماری از جوانان با استعداد بسیار عالی در صحنه جهانی وجود داشته است. در حالی که هند زازا اعجوبه ۱۲ ساله خود را برای اولین حضور در المپیک آماده […]

ورزشکار ۱۲ ساله سوری شگفتی ساز المپیک می‌شود؟

همه نگاه‌ها در روزهای نخست بازی‌های المپیک 2020 به پینگ پنگ باز ۱۲ ساله سوری است.

 به نقل از تایمز، در طول تاریخ بازی‌های المپیک نمونه‌های بی‌شماری از جوانان با استعداد بسیار عالی در صحنه جهانی وجود داشته است. در حالی که هند زازا اعجوبه ۱۲ ساله خود را برای اولین حضور در المپیک آماده می‌کند، بازی های المپیک توکیو شاهد ادامه این روند خواهد بود.

ستاره تنیس روی میز سوریه در فوریه ۲۰۲۰ بلیت خود را برای حضور در المپیک رزرو کرد. او در مراحل انتخابی آسیا ماریانا ساهاکیان ۴۲ ساله از لبنان را شکست داد.

وی اولین بازیکن تنیس روی میز سوریه است که در همه سطوح عناوین ملی را از آن خود کرده و اکنون به دنبال رقابت در توکیو است.

زازا گفت: این یک هدیه برای کشور من، والدینم و همه دوستانم است.

مانند سایر کودکان سوری، بیشتر دوران کودکی زازا را نیز جنگ داخلی سوریه رقم زده است و اگرچه او تنیس روی میز را فرار از این شرایط می داند اما جنگ همیشه در جریان مانده است.

قطع مداوم برق باعث شده که تعدادی از جلسات تمرینی وی به تعویق بیفتد، زیرا این جلسات در فضای داخلی در یک اتاق با چهار میز فرسوده انجام می شود، اما حتی این امر از اشتیاق غیرقابل توقف وی برای کسب مدال آور المپیک نمی کاهد.

وی در مصاحبه با CGTN گفت: ورزش در خون من است. خانواده‌ام به من کمک می‌کنند تا در ورزش جلو بروم.

او از تحصیل غافل نشده است، زیرا عاشق ریاضیات است و خود را طرفدار هری پاتر می‌داند اما در حال حاضر هدف او این است که تابستان امسال تأثیر زیادی در توکیو بگذارد.

منبع:ايسنا