وجود بیش از یک میلیون مشمول دریافت واکسن در همدان

آبان 23, 1400
5 بازدید

ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ابن سینا همدان گفت: یک‌میلیون و ۱۸۰هزار نفر مشمول دریافت واکسن کرونا در استان همدان وجود دارد. دکتر رشید حیدری‌مقدم شنبه ۲۶ تیرماه در ستاد مدیریت کرونا استان همدان، اظهار کرد: تعداد بیمار مثبت سرپایی در استان ۶۹ نفر و موارد مثبت کرونایی نیز ۲۲۳ نفر هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته […]

وجود بیش از یک میلیون مشمول دریافت واکسن در همدان

ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ابن سینا همدان گفت: یک‌میلیون و ۱۸۰هزار نفر مشمول دریافت واکسن کرونا در استان همدان وجود دارد.

دکتر رشید حیدری‌مقدم شنبه ۲۶ تیرماه در ستاد مدیریت کرونا استان همدان، اظهار کرد: تعداد بیمار مثبت سرپایی در استان ۶۹ نفر و موارد مثبت کرونایی نیز ۲۲۳ نفر هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته دو نفر از هم‌استانی‌هایمان فوت شده‌اند.

وی تصریح کرد: شهرستان‌های کبودرآهنگ، ملایر و نهاوند در وضعیت قرمز کرونایی، شهرستان‌های بهار و فامنین در وضعیت زرد و شهرستان‌های تویسرکان، همدان، درگزین، رزن، اسدآباد نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

وی ادامه داد: تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان ۵۴۷ بیمار هستند و تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های استان در ۲۴ساعت گذشته  ۵۷۵ بیمار بوده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی همدان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در استان کاهش یافته و این نگران کننده است، ادامه داد: ۳۳ درصد از علت ابتلا به کرونا در استان شرکت در اجتماعات و ۶۶ درصد نیز به علت دورهمی‌های خانوادگی است.

حیدری‌مقدم مطرح کرد: تا کنون بیش از ۱۶۶ هزار دُز واکسن در استان همدان تزریق شده است و تعداد مشمولان واکسن در استان یک‌میلیون و ۱۸۰هزار نفر است که سعی می‌شود هرچه سریع‌تر انجام شود.

منبع:ایسنا