واگذاری ۱۰۰۰ پنل جدید خورشیدی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک

مرداد 18, 1400
43 بازدید

 مجری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از واگذاری یک هزار پنل جدید خورشیدی به عشایر این استان در آینده نزدیک خبرداد. “حمید محمدپور” با بیان اینکه این پنل ها (سامانه ها) دارای قابلیت تولید ۱۰۰ وات برق هستند به طوری که روشنایی حداقل پنج شعله لامپ کم مصرف، شارژ چراغ قوه […]

واگذاری ۱۰۰۰ پنل جدید خورشیدی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک

 مجری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از واگذاری یک هزار پنل جدید خورشیدی به عشایر این استان در آینده نزدیک خبرداد.

“حمید محمدپور” با بیان اینکه این پنل ها (سامانه ها) دارای قابلیت تولید ۱۰۰ وات برق هستند به طوری که روشنایی حداقل پنج شعله لامپ کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تأمین خواهند کرد، افزود: برق محل اسکان عشایری که بیشتر از چهار کیلومتر با شبکه برق فاصله داشته باشند از طریق پنل های خورشیدی سبک و قابل حمل تامین خواهد شد.
وی اظهار کرد: در روز چهارم مردادماه امسال یک هزار پنل عشایری در مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع و البته آئینی بصورت نمادین در منطقه عشایری “ماه پرویز یاسوج” نیز با حضور برخی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
مجری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، آثار زیست محیطی اجرای این طرح را بسیار ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد با گسترش استفاده از انرژی های نو، شاهد کاهش آثار مخرب استفاده از سوخت های فسیلی، تخریب جنگل ها و مراتع باشیم.
محمدپور، وزن کم، قابل حمل بودن و نصب آسان را از مهمترین مزایای این پنل ها عنوان کرد و ادامه داد: این مزیت به مصرف کننده کمک می کند تا بدون نیاز به متخصص، به راحتی خود بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند.
وی ترغیب و تشویق عشایر در استفاده از پنل های خورشیدی برای جلوگیری از تخریب جنگل و مصرف چوب در مصارف خانگی را نیز نقش تعیین کننده ای برشمرد.

عشایر برای ثبت نام به ادارات امور عشایر مراجعه کنند

مجری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از عشایر این استان خواست برای دریافت پنل های جدید به ادارات امور عشایر استان در یاسوج و سایر شهرستان ها مراجعه کنند.
محمدپور تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان آمادگی کامل برای واگذاری پنل های خورشیدی به عشایر استان را داشته و امیدواریم لیست متقاضیان پنل های خورشیدی از سوی این اداره کل عشایر در کمترین زمان ممکن به این شرکت ارسال شود.
به گزارش ایسنا، ۷۰ هزار نفر در قالب بیش از ۱۱ هزار و ۱۲۰ خانوار از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد عشایر هستند که این میزان جمعیت از ۶ ایل بومی، ۲ طایفه قشقایی، ۱۶ تیره، ۱۸۱ طایفه و بیش از یک هزار و ۱۱۰ تش (اولاد) شکل گرفته است.
منبع: ايسنا