واگذاری کارگاه‌های تولیدی در ۱۰ شهرک صنعتی خراسان رضوی آغاز شد

مرداد 24, 1400
21 بازدید

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: واگذاری ۵۱۱ کارگاه تولیدی در سطح ۱۰ شهرک صنعتی خیام، شهرک صنعتی ماشین‌ سازی و فناوری‌های برتر، شهرک صنعتی بجستان، ناحیه صنعتی کاخک گناباد، شهرک صنعتی تربت حیدریه ۲، شهرک صنعتی قوچان ۲، شهرک صنعتی سبزوار ۲، شهرک صنعتی فریمان، شهرک صنعتی چناران  و شهرک فناوری صنایع غذایی […]

واگذاری کارگاه‌های تولیدی در ۱۰ شهرک صنعتی خراسان رضوی آغاز شد

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: واگذاری ۵۱۱ کارگاه تولیدی در سطح ۱۰ شهرک صنعتی خیام، شهرک صنعتی ماشین‌ سازی و فناوری‌های برتر، شهرک صنعتی بجستان، ناحیه صنعتی کاخک گناباد، شهرک صنعتی تربت حیدریه ۲، شهرک صنعتی قوچان ۲، شهرک صنعتی سبزوار ۲، شهرک صنعتی فریمان، شهرک صنعتی چناران  و شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شرق کشور آغاز شد.

علی بهرامی زاده در این خصوص اظهار کرد: پهنه این کارگاه‌ها ۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ مترمربع است که مجوزهای اولیه آن از اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی برای واگذاری به متقاضیان دریافت شده است و با نقشه تیپی که از آن‌ها ارایه می‌شود، امکان استقرار طرح‌های تولیدی و خدماتی دارای پروانه کسب و زودبازده در آن‌ها وجود دارد.

وی افزود: این کارگاه‌ها در همان زون بندی‌های مربوط به صنایع مختلف جانمایی شده است به طوری که در اطراف زون صنایع غذایی، کارگاه‌های صنایع غذایی و در اطراف زون شیمیایی، کارگاه‌های شیمیایی مستقر می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تصریح کرد: واگذاری این نوع کارگاه‌ها به اصناف تولیدی و جوانان دانش آموخته‌ای که به تازگی وارد عرصه فعالیت شده اند، بسیار مناسب است و حرکتی موثر در مسیر خوداشتغالی و کارآفرینی به شمار می‌رود.

بهرامی زاده خاطرنشان کرد: اولویت واگذاری این اراضی کارگاهی با شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای تخصصی خواهد بود که این مهم در راستای توسعه خدمات فنی – مهندسی و جایگزین کردن فناوری به جای تولیدات سنتی است و تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۶۷، سه شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان وجود داشت که این تعداد امروز به ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی رسیده که در ۴۰ مورد آن زمین برای راه اندازی واحد صنعتی در حال واگذاری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: اراضی تحت اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ۸۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در ۵۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته که از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی؛ بهرامی زاده تصریح کرد: ۱۵۶۹ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند که در مجموع ۴۳ درصد از واحدهای صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۹ درصد از اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.

منبع: ايسنا