واکسیناسیون ۲۰۰۰ کارگر خدمات شهری شهرداری مشهد در برابر کرونا

مهر 7, 1400
50 بازدید

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: طرح واکسیناسیون ۲۰۰۰ نفر از کارگران خدمات شهری علیه ویروس کرونا در مرحله اول با همکاری مراکز درمانی شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد. رضا خواجه نائینی در حاشیه آغاز طرح واکسیناسیون کارگران خدمات شهری علیه ویروس کرونا و با اعلام این خبر افزود: با توجه به […]

واکسیناسیون ۲۰۰۰ کارگر خدمات شهری شهرداری مشهد در برابر کرونا

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: طرح واکسیناسیون ۲۰۰۰ نفر از کارگران خدمات شهری علیه ویروس کرونا در مرحله اول با همکاری مراکز درمانی شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد.

رضا خواجه نائینی در حاشیه آغاز طرح واکسیناسیون کارگران خدمات شهری علیه ویروس کرونا و با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه کارگران خدمات شهری جزو گروه‌های پرخطر هستند، موضوع اختصاص سهمیه واکسن برای این قشر زحمت‌کش با همکاری معاونت خدمات شهری، دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مراکز درمانی شهرداری مشهد در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در مرحله اول که امروز آغاز شد ۲۰۰۰ دوز واکسن به شهرداری مشهد اختصاص داده شد و نیروهای سازمان فردوس‌ها شامل تطهیر کنندگان، رانندگان آمبولانس‌های حمل متوفی و کارگران حوزه پسماند و بخشی از پاکبانان که دارای سن بالاتری هستند در مرکز درمانی شماره سه شهرداری مشهد و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی واکسینه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد،خواجه نائینی ادامه داد: درمجموع خدمات شهری شهرداری مشهد دارای حدود ۱۱هزار نیروی کارگری است که در چند مرحله و با توجه به سهمیه‌ای که به شهرداری اختصاص داده شود علیه کرونا واکسینه می‌شوند.

مهدی یعقوبی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در ادامه این مراسم گفت: ازآنجاکه نیروهای کارگری حوزه معاونت خدمات شهری بیشتر از بقیه افراد، در معرض ابتلا به این بیماری هستند، در اواخر اسفندماه سال گذشته، بر اساس اولویت‌بندی صورت گرفته، کلیه نیروهای مشغول در بخش جمع‌آوری پسماند بیمارستانی سازمان مدیریت پسماند در برابر این بیماری خطرناک واکسینه شدند.

وی تصریح کرد: امروز نیز واکسیناسیون ۲۰۰۰ نفر از گروه‌های هدف حوزه کارگران خدمات شهری شامل نیروهای پاکبان و تطهیر کنندگان آغاز و طی چند روز انجام خواهد شد.

یعقوبی ادامه داد: با توجه به توزیع تدریجی واکسن، اولویت اول برای تزریق این واکسن، نیروهای کارگری مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند و به‌تدریج با قول مساعد دانشگاه علوم پزشکی، پیگیر هستیم تا متناسب با تحویل گیری واکسن، کلیه نیروهای کارگری خدمات شهری شهرداری مشهد که حدود ۱۱ هزار نفر هستند را علیه ویروس کرونا واکسینه کنیم.

در بخش دیگری از مراسم، مهدی قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در طرح ملی واکسیناسیون علیه کووید۱۹ با توجه به اینکه پاکبانان و عزیزانی که در حوزه خدمات شهری فعالیت می‌کنند در شغل‌های پرخطر هستند، در اولویت قرار دارند تا پس از واکسیناسیون کادر پرتلاش درمان علیه ویروس کووید۱۹ واکسینه شوند.

قلیان با اشاره به اینکه، پیش‌ازاین عزیزانی که در غسالخانه‌های شهرداری مشهد و حتی کشتارگاه فعالیت دارند واکسینه شده‌اند، گفت: امروز نیز شاهد آغاز واکسینه کردن ۲۰۰۰ نفر از پاکبانان عزیز بودیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: همچنین بر اساس سهمیه‌ای که به استان خراسان رضوی اختصاص داده خواهد شد تمام کارگران حوزه خدمات شهری شهرداری مشهد به‌مرور واکسینه خواهند شد.

منبع:ایسنا